Home Ciekawostki Ciekawostki historyczne #15- UFO w III Rzeszy część IV Pojazdy w kształcie dyskó

Ciekawostki historyczne #15- UFO w III Rzeszy część IV Pojazdy w kształcie dyskó

przez historyk
0 komentarz

 

 

 

 

To co Państwo tu przeczytacie i zobaczycie, to mieszanina tego co wiemy o tajemniczych pojazdach z różnymi i często trudnymi do zweryfikowania teoriami, czy nawet rzekomymi  dokumentami, rysunkami, czy nawet zdjęciami a także wspomnieniami tych którzy twierdzą że pracowali przy tych projektach.

 

Czy wiesz że …………

 

·         W 1934 roku pierwszy swój lot odbył skonstruowany przez profesora Schumanna pierwszy eksperymentalny statek powietrzny RFZ-1 (Rundflugzeug-1). Prace finansowało i nadzorowało towarzystwo Vril. Niestety lot był bardzo krótki, pojazd wzbił się na wysokość około 50/60 metrów, po czym pilot utracił nad nim kontrolę i maszyna spadła na ziemię.

 

     

 

·         Kolejnym pojazdem był powstały w 1937 roku RFZ-2. Miał około 5 metrów średnicy i nowe urządzenie emitujące pulsujące pole magnetyczne. Posiadał także małą pancerną wieżyczkę w której znajdowały się 2 karabiny maszynowe typu  MG-34 7.92 mm. Wyposażono go w trzy wysokie nogi do lądowania o rozwidlonych końcówkach.

 

     ·        

W 1937 powstał prototyp RFZ-3, a w 1938 roku zbudowano mały pojazd RFZ-4, po czym kontrolę nad dalszymi pracami objęło SS.

·          W 1935 roku Heinrich Himmler w 1935 stworzył organizację do spraw badań okultystycznych zwaną Ahnenerbe, którą na początku 1939 roku wcielono do SS. Gdy pojazdy tworzone przez towarzystwo Vril zaczęły odnosić pierwsze swoje pierwsze mniej lub bardziej udane loty, także SS włączyło się w program budowy latających talerzy. Powstała nowa grupa Black Sun (Czarne Słońce) a także równolegle placówka pod nazwą SS-E-IV (SS-Entwicklungsstelle-IV), która pracowała nad  alternatywnymi źródłami energii. Zespół naukowców opracował już w 1939 r. rewolucyjny silnik elektromagnetyczno-grawitacyjny.

·         Dalsze prace nad pojazdami były kontynuowane w północno-zachodnich Niemczech w miejscu zwanym Hauneburg. Od nazwy tego poligonu wzięła się nazwa Hauneburg-Geräte. Tak miały się nazywać kolejne pojazdy, jednak w czasie wojny nazwa została skrócona do Haunebu.

·          W 1939 roku powstał pierwszy pojazd Haunebu I, który potrafił latać z niesamowitą prędkością ponad 4000 km na godzinę. Kolejne wersje osiągały nawet ponad 17.000 km na godzinę. Pojazd mógł przebywać w powietrzu do 16 godzin.

 

     

          Hau I był uzbrojony w 8 cm działo w obracającej się wieży i 4 sprzężone

          działka na stałe skierowane do przodu. Pierwsze loty nie należały do udanych, pojazd

          zachowywał się mało stabilnie i kołysał się na wszystkie strony. Mimo tego odbyto około 50

          lotów testowych, starając się po każdym locie poprawić wszystkie zauważone wady Haunebu

 

·         Pod koniec 1942 r. grupie naukowcom udało się skonstruować Haunebu II. Wprowadzono wiele zmian. Udoskonalono napęd, zmieniono wygląd zewnętrzny. Pojazd dostał nowy napęd Thule-Tachyonator” wyposażony w cztery generatory elektrograwitacyjne – jeden duży umieszczony centralnie, trzy mniejsze służące do stabilizacji. Dzięki temu potrafił osiągnąć prędkość do 6000 kilometrów na godzinę, a teoretycznie nawet ponad 12.000. Lot mógł trwać około 50 godzin. Średnica pojazdu wynosiła około 30 metrów, a wysokość około 10 metrów a na pokładzie było miejsce na 10-20 osób. .

 

     

             W sumie wyprodukowano według różnych źródeł od 6 do 10 Haunebu II. Pojazd został

            skierowany produkcji seryjnej. Z dwóch firm Dornier i Junkers wybrano ostatecznie

             Dorniera.

·         Krótko przed końcem wojny powstał „Haunebu III,” który był olbrzymim pojazdem mierzącym około 70 metrów średnicy i mógł pomieścić na pokładzie do 30 osób. Haunebu III potrafił się utrzymywać w powietrzu ponad 2 miesiące. Maksymalna prędkość dochodziła do 12.000 kilometrów na godzinę. Pojazd testowano w kilkunastu lotach, a na początku 1945 roku Rosjanom udało się zestrzelili niezidentyfikowany obiekt latający, bardzo podobny w kształcie do Hau III. Po oględzinach rosyjscy oficerowie nie byli wstanie stwierdzić co to był za obiekt..

·         Na 1946 rok zaplanowano stworzenie kolejnego Haunebu IV.

 

                                                                                                                   Ireneusz Piątek

 

  Po więcej ciekawostek zapraszamy TUTAJ

 

 

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie