Home Teksty źródłowe Spiskowe teorie dziejów to nie specjalność Polaków

Spiskowe teorie dziejów to nie specjalność Polaków

przez historyk
0 komentarz

 

 

 

 

Panuje powszechne mniemanie, że my Polacy mamy wyjątkowy dar do snucia spiskowych teorii dziejów. I tak np. jeśli chodzi o katastrofę gibraltarską w której zginął generał Sikorski. Mało kto wie, że brytyjskie śledztwo, stwierdziło, że był  to zwykły wypadek, nie tak jak sądzi się w Polsce, że była to skuteczna próba usunięcia generała Sikorskiego. Był on uważany w tym czasie za istotną przeszkodę w aliasie brytyjsko-sowieckim.

Najbardziej strzeżoną tajemnicą Stanów Zjednoczonych jest podobno fakt, że Amerykanie znali dokładne plany Japończyków dotyczące ataku na Pearl Harbor. Amerykanom udało się bowiem złamać japoński szyfr i w ten sposób poznali dokładnie plany Japończyków. Mieli też pod kontrolą japońską siatkę szpiegowską na Hawajach.

Winston Churchill bardzo zabiegał u Amerykanów o przystąpienie USA do II wojny światowej przeciwko Niemcom. Ameryka, tak jak przed I wojną światową była przeciwna mieszaniu się ich kraju w konflikt europejski. Mieli w pamięci straty jakie ponieśli po przyłączeniu się do I wojny światowej i jakie koszty to za sobą niosło.

Mając wiedzę, o zamiarach Japończyków, czy możliwe jest zatem, że prezydent Roosevelt, rozmyślne w celu przełamania oporu Kongresu i Senatu, poświęcił część floty Pacyfiku aby zdobyć pretekst do wypowiedzenia wojny Państwom Osi? Czy polityka może być aż tak brudna? Odpowiedź na te pytania pozostawiamy już naszym Czytelnikom…

 

                                                                                                       Ryszard Szczepaniak

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie