Home Pozostałe Wydawnictwo Ossolineum w stanie likwidacji

Wydawnictwo Ossolineum w stanie likwidacji

przez historyk
0 komentarz

 Z dniem 2 lipca bieżącego roku, decyzją Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółka Zakład Narodowy im. Ossolińskich – Wydawnictwo została rozwiązana. Informacja została potwierdzona przez Piotra Głuchowskiego- dotychczasowego dyrektora wydawnictwa. To najstarsza polska oficyna, działająca od 1817 roku. Wśród wydanych przez nią książek możemy znaleźć takie tytuły, jak: „Gdzie zaczyna się jutro” Václava Klausa, „Józef Piłsudski” Włodzimierza Suleja czy „Generalissimus” Dariusza Wilczaka.

Natomiast Minister Kultury Bogdan Zdrojewski powiedział, że „Nie ma możliwości, by cokolwiek stało się ze znakiem, z dorobkiem, z biblioteką, z seriami.” i zapewnił, o braku zagrożenia, dodatkowo poinformował o przekazaniu 600 tys. zł na wykupienie praw do znaku towarowego. Minister wyraził też chęć całkowitego patronatu ministerstwa nad znakiem towarowym, czyli przejęcia prawa do kolejnych wydań, wznowień i elementów związanych z dziedzictwem znaku Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Przypomnijmy, że w 2007 roku MKiDN przejęło wydawnictwo, w związku ze złą sytuacją. Zdrojewski podkreśla, że do takiej sytuacji [likwidacji] doprowadził brak decyzji związanych z wydawnictwem paręnaście lat temu.

Internauci sugerują aby wystawić wydawnictwo na sprzedaż. Jakie jest wasze zdanie?

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie