Home Literatura Recenzja książki Leo Kesslera „Rozkaz Wymarszu”

Recenzja książki Leo Kesslera „Rozkaz Wymarszu”

przez historyk
0 komentarz

Leo Kessler

Rozkaz Wymarszu”

Batalion szturmowy SS Wotan

Instytut Wydawniczy ERICA

Warszawa 2009

 

 

Leo Kessler to pseudonim Charlesa Whittinga, znanego brytyjskiego historyka, autora wielu książek, który jako żołnierz walczył w II wojnie światowej.

„Rozkaz Wymarszu” to kolejne dzieło tego znakomitego pisarza. Jak w większości jego książek znów mamy do czynienia z fikcyjnym batalionem Wotan, który bierze udział w odparciu desantu Aliantów pod Dieppe w sierpniu 1942 roku. Spotykamy tu tych samych bohaterów, którzy występują w innych jego dziełach. Batalion Wotan wycofany po ciężkich walkach na froncie wschodnim i uzupełniony nowymi rekrutami, zostaje użyty do odparcia desantu. Operacja „Jubilee” to desant oddziałów kanadyjskich i brytyjskich na północne wybrzeże Francji. Jest to pierwsza próba wejścia na teren Francji.

Batalion Wotan ma za zadanie powstrzymać desant i ochronić bardzo ważną baterię dział, którą za wszelką cenę mają zdobyć Alianci. Kessler jak zwykle bardzo ciekawie i fachowo opisuje to starcie oczami zwykłych żołnierzy. Mamy tu walkę, strach, ból, śmierć, czyli wszystko to do czego przyzwyczaił nas w swoich książkach. Polecam jak każde dzieło tego autora.

 

Ireneusz Piątek

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie