Home Ciekawostki CIEKAWOSTKI HISTORYCZNE # 38 Rok 2017 Koniec świata?

CIEKAWOSTKI HISTORYCZNE # 38 Rok 2017 Koniec świata?

przez historyk
0 komentarz

Koniec świata 2017?

 

 

Czy wiesz że…

 

  • Rok 2017 jest jednym z kolejnych w tym stuleciu rokiem w którym zapowiadany jest koniec świata. Co ciekawsze obok starych czy nawet bardzo starych przepowiedni, czy proroctw przewidujących katastrofę o skali globalnej pojawiają się całkiem nowe które wskazują obecny rok jako przełomowy dla losów znanego nam świata.

  • Tym razem takie przepowiednie, czy ostrzeżenia pojawią się z różnych stron świata, a także z różnych religii (szczególnie chrześcijańskiej, żydowskiej i islamskiej).

  • Obecnie najczęściej pojawią się dwie daty rzekomego końca świata:

13 maja 2017 roku i 23 września 2017 roku.

  • 13 maja 2017 minie dokładnie 100 lat odkąd Maryja ukazała się trójce dzieci w Fatimie i ujawniła im niezwykle przerażające przekazy, które dotyczyły wielu rzeczy takich jak piekło, apokalipsa, atak na kościół i papieża (wielu ludzi twierdzi, że chodziło tu o zamach Mehmeta Ali Agcy, tureckiego zamachowca, który 13 maja 1981 r. usiłował zastrzelić Jana Pawła II). Jednak moim zdaniem to nie o ten zamach chodziło, a raczej nie tyle o sam zamach na Ojca Świętego, a bardziej o zagładę Watykanu a śmierć papieża (choć niektóre źródła podają że Ojciec Święty nie zginie , ale będzie musiał uciekać ) miała być symbolem zniszczenia państwa watykańskiego w Rzymie przez Muzułmanów, którzy wierzą, że objawienie w portugalskiej Fatimie zapowiadało koniec Watykanu. Według nich nie ukazała się tam dzieciom Matka Boska ale Fatima bint Muhammad, córka Mahometa, jedna z „czterech niezrównanych kobiet muzułmanów”, od której wywodzą się wszyscy imamowie. Ukazując się miała przekazać przesłanie o początku nowej ery w której upadnie chrześcijaństwo, a na świecie zacznie się okres panowania islamu. Właśnie w połowie maja muzułmanie mają przeprowadzić końcowy atak, który ma całkowicie odmienić świat, w którym żyjemy i wprowadzić Islam jako jedyną i prawdziwą religię, której przestrzeganie stanie się obowiązkiem każdego człowieka na ziemi. Jednak nie tylko muzułmanie czekają na tą okrągłą rocznicę, także wielu chrześcijan czy Żydów podejrzewa, że dokładnie w ten dzień stanie się coś spektakularnego powiązanego z Maryją jak choćby ponowne objawienie w Fatimie i przekazanie kolejnej tajemnicy, a być może nawet ukazanie się całemu światu.

  • Kolejna datą końca ma być 23 września 2017 roku. Tego dnia układ gwiazd i planet bardzo wielu badaczom kojarzy z twórcą Apokalipsy czyli św. Janem który dwa tysiące lat temu doznał widzenia, zgodnie z którym wkrótce przed końcem świata ukaże się „niewiasta przyobleczona w Słońce, z Księżycem pod stopami, w koronie z dwunastu gwiazd”. Najważniejszą rolę w starożytnej wizji o „niewieście przyobleczonej w Słońce”, którą wkrótce ma potwierdzić to co zobaczymy na niebie we wrześniu, odgrywa Gwiazdozbiór Panny: zodiakalny, leżący między Lwem a Wagą. Nasza gwiazda jak co każdego roku między 16 września a 31 października, będzie znajdować się na tle Panny, natomiast Księżyc będzie też przechodził na tle Panny. 23 września nad Panną będą wyraźnie widoczne oprócz znanych gwiazd także trzy planety – Wenus, Merkury i Mars, mogące być brakującymi gwiazdami w wieńcu. Na terenie naszego kraju ten rzekomo zły układ czy znak będzie można oglądać dość krótko w godzinach wieczornych. Już po 19.00 Panna zajdzie za horyzont, zostawiając na niebie swój „wieniec” z gwiazd Lwa, który wkrótce podąży za Panną. Jednym z argumentów potwierdzających że coś bardzo złego ma się wydarzyć jest fakt że w ciągu dwóch lat poprzedzających 23 września 2017 roku miały miejsce czyli cztery kolejne czerwone zaćmienia Księżyca. Zabarwiony na czerwono Księżyc jest jednym z najbardziej znanych zwiastunów ponownego nadejścia Jezusa.

  • Na koniec taka ciekawostka: Ojciec Święty Franciszek w 2014 roku powiedział że będzie Papieżem, jeszcze przez 2-3 lata, po czym dodał żartobliwie, że potem od razu już czeka go droga do domu Ojca. Do dzisiaj nie wiadomo czy papież wypowiedział te słowa żartem, czy też wie o czymś o czym nie chce nam powiedzieć. Mimo wszystko słowa te wywołały spore zaskoczenie, bo właśnie w 2017 roku mijają te trzy lata.

 

Ireneusz Piątek

 

 

 

 

 
 

Po więcej ciekawostek zapraszamy TUTAJ

 

 

 

 

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie