Home Nowożytność 2 Turniej husarski oraz rekonstrukcja bitwy pod Hodowem

Turniej husarski oraz rekonstrukcja bitwy pod Hodowem

przez historyk
0 komentarz

 

 

 

 

 

W sobotę 05.09.2020 na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej odbyła się rekonstrukcja niezwykłej bitwy, która miała miejsce pod Hodowem. Rozegrała się pomiędzy wojskami polskimi a tatarskimi w 1694 roku w trakcie wojny polsko-tureckiej, rozpoczętej odsieczą wiedeńską Jana Sobieskiego. Czterystu polskich husarzy i pancernych odparło atak 40 tysięcy Tatarów. Cóż to było za wydarzenie..warte zapamiętania. To właśnie dzięki inicjatywie Fundacji Obowiązek Polski i współorganizatorów, mogła zostać odtworzona z udziałem prawdziwych, współczesnych husarzy i Turków.

Starannie odwzorowane uzbrojenie, konie, strzały i armatnie huki przeniosły widzów o ponad trzysta lat wstecz. Na własne oczy można było zobaczyć starcie tak potężnych ówcześnie wojsk. Wszystko odbyło się przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura- Interwnecje 2020”.

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie