Home Literatura Wybrane książki z serii „Świadkowie Tajemnicy”

Wybrane książki z serii „Świadkowie Tajemnicy”

przez historyk
0 komentarz

Świadkowie Tajemnicy to seria książek autorstwa Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia. W dzisiejszym artykule przedstawimy 2 pozycje z serii, która liczy 10 fascynujących publikacji. Skupimy się na krótkiej prezentacji 5. wydania książki „Świadkowie Tajemnicy” oraz książki „Sekrety Guadalupe”.

„Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych”

„Świadkowie tajemnicy” to książka, która ma formę dziennikarskiego dochodzenia. Jego celem jest dotarcie do prawdy o materialnych śladach, jakie pozostawił na ziemi Jezus z Nazaretu.

W celu rozwikłania tajemnicy autorzy książki ruszają tropem relikwii Jezusa Chrystusa. Ich wyprawa obejmuje wiele zakątków świata, w których docierają do bezcennych dokumentów oraz realnych przedmiotów, jakie są pozostałością po Jezusie. Śledztwo dziennikarskie to długie godziny spędzone na analizie archiwów oraz rozmowach z historykami. Autorzy opierają się także na wynikach prac naukowych.

Dla wiarygodności książki kluczowe jest podejście autorów, którzy bardzo ostrożnie podchodzą do wszelkiego rodzaju rewelacji. Starają się w sposób obiektywny zbierać informacje i poddawać je analizie. Każdy fakt musi znaleźć swoje potwierdzenie w źródłach historycznych oraz ekspertyzach naukowych.

Dziennikarskie śledztwo prowadzi do wniosków, które potwierdzają autentyczność części relikwii. Szczególną wagę mają tzw. relikwie pasyjne, które są związane z męką, śmiercią i pochówkiem Jezusa Chrystusa. Co ciekawe niektóre z tych relikwii dla samych naukowców stanowią trudną do rozwikłania zagadkę. Doskonałym tego przykładem jest Całun Turyński.

„Świadkowie Tajemnicy” to książka, która kształtuje w czytelniku świadomość Tajemnicy. Czegoś z jednej strony metafizycznego, a jednocześnie namacalnego. Moc przekazu książki budują dokumentalne opisy Grzegorza Górnego oraz doskonałe fotografie Janusza Rosikonia. „Świadkowie Tajemnicy” powinni stać się obowiązkową pozycją w Twojej biblioteczce.

„Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu”

„Sekrety Guadalupe” to kolejna książka autorstwa niesamowitego duetu Górski i Rosikoń. Poszukiwacze niezwykłych zjawisk religijnych mają na koncie wiele pozycji, które można śmiało określić mianem bestsellerów. Czytelnicy doceniają obiektywizm i dociekliwość autorów, którzy zdają nie poddawać się emocjom i „na chłodno” analizują każdą informację.

„Sekrety Guadalupe” przedstawia niezwykłą podróż do Meksyku, której celem jest najczęściej odwiedzane sanktuarium na świecie. Grzegorz Górski i Janusz Rosikoń docierają do miejsca, przez które przewija się blisko 20 milionów pielgrzymów rocznie. Punktem kulminacyjnym wyprawy jest obraz Matki Bożej z Guadalupe.

Niejako przy okazji autorzy starają się opisać niezwykłą historię kształtowania się zupełnie nowej cywilizacji w Ameryce Łacińskiej. Stanowi ona oryginalną mieszankę łączącą elementy indiańskie z europejskimi. Aby lepiej poznać tę kulturę, autorzy odbyli wiele rozmów ze specjalistami reprezentującymi różne dziedziny nauki. Efekty wielu godzin rozmów wydają się tworzyć niewytłumaczalny obraz, który wymyka się ramom naukowym. „Sekrety Guadalupe” to książka, która zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Z pewnością nie możesz przeoczyć tej pozycji.

Przedstawione wyżej książki znajdziesz w księgarni internetowej rosikonpress.com. W książce znajdziesz także autografy jej autorów. Na stronie dostępna jest również wersja angielska.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

fot. materiały prasowe

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie