Home Festiwale i targi Zaproszenie do Warszawy

Zaproszenie do Warszawy

przez historyk
0 komentarz

Polska misja archeologiczna na Krymie

Szanowni Państwo,

W dniach 27–28 listopada 2013 roku w siedzibie Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja „Tyritake – Antique Site at Cimmerian Bosporus” (Tyritake – antyczne stanowisko nad Bosporem Kimmeryjskim). Tematem konferencji jest podsumowanie rezultatów wykopalisk prowadzonych na tym stanowisku od ponad stu lat ze szczególnym uwzględnieniem prac Polskiej Misji Archeologicznej „Tyritake” prowadzącej badania na terenie antycznego miasta od 2008 roku. Międzynarodowe grono naukowców zajmujących się tematyką kolonii greckich położonych na północnym wybrzeżu Morza Czarnego przedstawi rezultaty badań prowadzonych nie tylko w Tyritake, lecz także na wybranych analogicznych stanowiskach nadczarnomorskich. Konferencji towarzyszy wystawa fotografii ukazujących pracę badaczy oraz najcenniejsze zabytki, które przekazane zostały do muzeum w Kerczu.

 

Polska Misja Archeologiczna „Tyritake" Muzeum Narodowego w Warszawie jest istotnym elementem międzynarodowego projektu badawczego „Zabytki Bosporu Kimmeryjskiego" prowadzonego od 20 lat przez MNW wraz z ukraińskimi i rosyjskimi instytucjami kultury i nauki. Tyritake była antyczną kolonią założoną w połowie VI w. p.n.e. na Krymie przez greckich kolonistów z Miletu. W ramach programu muzealnej współpracy polscy i ukraińscy badacze odkrywają i analizują nie tylko znaleziska z Tyritake, ale także pochodzące z innych stanowisk fascynujące zabytki starożytnego Królestwa Bosporańskiego z okresu VI w. p.n.e. – VII w. n.e.

 

       Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

       Wystąpienia i dyskusje w językach angielskim i rosyjskim.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonej informacji, a także na stronie internetowej: http://kercz.mnw.art.pl/pl

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie