Home Artykuły Transport zmarłych do Polski – gdzie szukać fachowej pomocy?

Transport zmarłych do Polski – gdzie szukać fachowej pomocy?

przez historyk
0 komentarz

Transport zwłok to proces wymagający szczególnej uwagi, szacunku oraz skrupulatności. W momencie śmierci osoby bliskiej za granicą, rodzina staje przed trudnym zadaniem zorganizowania pogrzebu lub transportu ciała do innego kraju, jak Polska. Procedury związane z transportem zwłok do Polski obejmują wiele kwestii prawnych, logistycznych i medycznych.

Międzynarodowy transport zwłok do Polski

Przede wszystkim, zanim zostanie podjęta decyzja o transporcie zwłok, należy uzyskać odpowiednie zezwolenia oraz załatwić wszelkie formalności. W Polsce konieczne jest uzyskanie zezwolenia na przewóz zwłok przez granicę, wystawionego przez właściwy organ sanitarny. Procedura ta wymaga przedstawienia dokumentów takich jak aktu zgonu, zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego brak przeszkód do przewozu, a także zaświadczenia o zabezpieczeniu higienicznym zwłok. Transport zwłok Memento Mori weźmie na siebie wszelkie formalności w tym trudnym okresie.

Transport zwłok z zagranicy – w czym pomogą profesjonalne firmy?

Wyzwaniem w przypadku transportu zwłok jest zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych oraz przestrzeganie norm i procedur medycznych. Ciało musi być odpowiednio schłodzone i zabezpieczone przed rozkładem, co wymaga stosowania specjalistycznych technik i urządzeń. Przewóz zwłok może odbywać się drogą lądową, lotniczą lub morską, a na każdej trasie ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności szczątków ludzkich. Liczy się nie tylko szacunek, ale też szybkość przewozu zwłok na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Międzynarodowy transport zmarłych Memento Mori gwarantuje także całodobowy kontakt z konsultantami, zarówno w kraju, jak i w filiach za granicą.

Możliwości międzynarodowego transportu zwłok

Wieloletnie doświadczenie pozwala firmie Memento Mori na sprowadzenie zwłok na życzenie rodziny czy bliskich z każdego kraju w Europie. Możliwe jest także dokonanie kremacji za granicą i przewóz urny z prochami do Polski. Transport zwłok z Belgii i z Anglii jest szczególnie szybki, dzięki filiom pogrzebowym firmy powstałym na miejscu w każdym z tych krajów. Sam koszt transportu zwłok do miejsca pochówku na terenie Polski jest ustalany indywidualnie, nie tylko na podstawie odległości, ale też w cenę wliczona jest pomoc przy formalnościach, urna albo trumna oraz odprawę sanitarną i celną. Na przykład transport zwłok Holandia cena zaczyna się od 6000 złotych, transport zmarłych z Anglii – od 7000 złotych. Strata bliskiej osoby zawsze przychodzi nagle, dlatego nadrzędnym celem Memento Mori jest udzielenie wszelkiego możliwego wsparcia.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

You may also like

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie