Home Akcje społeczne Skup książek online – sprzedawaj książki bez wychodzenia z domu

Skup książek online – sprzedawaj książki bez wychodzenia z domu

przez historyk
0 komentarz

Dawna moda na posiadanie książek coraz bardziej odchodzi do lamusa. Wiele osób postanawia się ich pozbyć na rzecz nowych dekoracji, które pomogą w aranżacji pomieszczenia. Poza tym powszechne stały się aplikacje, w których można kupować e-booki i audiobooki. Szczególnie te drugie cieszą się bardzo dużą popularnością. W końcu to nie my musimy czytać, a czytane jest nam przez lektora. Ponadto oszczędzamy miejsce, a zakupione tytuły magazynujemy w chmurze lub na dysku twardym.

Książki, które coraz częściej lądują na śmietniku, mogłyby posłużyć innym. Można je oddać, wystawić na aukcje lub sprzedać do skupu książek online. Szczególnie ta ostatnia opcja jest bardzo interesująca.

Co to jest skup książek online?

Internetowy skup książek Warszawa to opcja dla wygodnych. Wystarczy skompletować wymagane zdjęcia, poczekać za wyceną książki lub całego zbioru i wysłać je do siedziby firmy. Jeszcze kilka lat temu problemem była sprzedaż stacjonarna, dlatego wraz z rozwojem technologii także skupy książek postanowiły się rozwinąć.

Co potrzebujemy do sprzedaży książek?

Pytanie wydaje się banalnie proste, ale nie jeśli chodzi o sprzedaż internetową. Oczywiście nie ma tu mowy o wystawieniu tytułu na portalu aukcyjnym. Nie chodzi także o wykupienie dostępu do platformy skupu książek i za jego pośrednictwem wystawienie egzemplarza.

Żeby móc skorzystać z tej opcji wymagane jest zrobienie przede wszystkim dokładnych zdjęć książki. Najważniejsze jest sfotografowanie okładki z tytułem, grzbietu, a w przypadku większego zbioru – zrobienie w tych samych pozach zdjęć wszystkich książek pojedynczo, a następnie całej kolekcji.

Następnie za pomocą formularza przesyła się fotografie i czeka na wycenę. Zazwyczaj cały proces trwa do dwóch dni roboczych. Gdy zaproponowana kwota zostanie zaakceptowana będzie można przejść do następnego kroku.

Jak wysłać sprzedane książki?

Zaraz po akceptacji kwoty dostępne będą dwie możliwości wysłania książki do skupu. Jedną z nich jest oczywiście skorzystanie z poczty lub kuriera i nadanie paczki. Atutem skupów jest to, że koszty związane z wysyłką są przez nie zwracane.

Drugim rozwiązaniem jest prośba o podesłanie kuriera. Wtedy ustalana jest konkretna data i godzina odbioru książki. Musi być ona oczywiście odpowiednio spakowana. Wysyłka również jest pokrywana przez skup książek.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie