Home Literatura Recenzja książki www.1939.com.pl Marcina Ciszewskiego

Recenzja książki www.1939.com.pl Marcina Ciszewskiego

przez historyk
0 komentarz

Dzisiaj chciałam zrecenzować dla Was książkę Marcina Ciszewskiego pt. www.1939.com.pl wydawnictwa War Book. Akcja powieści rozpoczyna się w 2007 roku. Podpułkownik Wojska Polskiego Jerzy Grobicki zostaje mianowany dowódcą Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, dysponującego najnowszymi zdobyczami techniki. Do obsługi tych „cudeniek” przybywa grupa Amerykanów. Cały batalion ma wyruszyć na ćwiczenia przed misją w Afganistanie, ale na skutek niewytłumaczalnego zdarzenia dzieje się coś niezwykłego…wszyscy przenoszą się pod wieś Mokra 1 września 1939 roku, w samym środku początkowej fazy kampanii wrześniowej. Podpułkownik musi zdecydować czy brać udział w wojnie czy nie oraz liczyć się z konsekwencjami swojej decyzji, takimi jak ingerencja w historię i rozliczyć się z własną przeszłością. Czy elitarny oddział Wojska Polskiego z najnowocześniejszym sprzętem zmieni bieg  kampanii, która jest nam tak dobrze znana z podręczników?

Mimo, że nie jest to książka stricte historyczna- można by powiedzieć, że należy do pozycji przestawiających historię alternatywną, choć z dużą domieszką science fiction- jest warta polecenia. Podczas jej czytania towarzyszyła mi cała gama emocji. Wiernie przeniesione na papier realia II wojny, precyzyjny opis sprzętu wojskowego dodaje książce prawdziwości. Dodatkowo ogromnym atutem jest trzymanie w napięciu aż do ostatnich kartek. Bardzo łatwo się ją czyta i niesamowicie wciąga- wydawało mi się, że znajduje się między żołnierzami i uczestniczę w przestawianych wydarzeniach. Dawno nie czytałam tak dobrej książki, wyśmienicie się przy tym bawiąc.

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie