Home Historyczne I Międzynarodowy Festiwal Historyczny

I Międzynarodowy Festiwal Historyczny

przez historyk
0 komentarz

We Wrocławiu rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal Historyczny pt. "Wiek XX. Anamneses". Tytułowe anamneses to z greckiego odpomnienie, które będzie tematem debat, pierwsza z nich dotyczy starcia dwóch totalitaryzmów w Europie Środkowo- Wschodniej, ukazanego w książce prof. Timothyego Snydera "Skrwawione ziemie". Podczas panowania Adolfa Hitlera i Józefa Stalina na tych terenach w latach 1933-45 straciło życie 14 mln osób. Publiczne debaty z udziałem wybitnych historyków m.in. Timothyego Snydera, Jarosława Hrycaka, Marka Sołonina, wieczory filmowe, koncerty, spektakle teatralne to tylko część atrakcji, które będą czekały na uczestników. Równocześnie z festiwalem odbędzie się VI przegląd filmowy "Kogo kręci kino historyczne?" pod hasłem "W cieniu swastyki i czerwonej gwiazdy". Przegląd zamknie debata pt. "Totalitaryzm a kino". Festiwal potrwa do 16 maja.

Więcej informacji na: www.anamneses.pl
Jeśli ktoś z użytkowników jest uczestnikiem tego wydarzenia prosiłabym o wyrażenie swojej opinii: czy warto się pojawić? Może ktoś z Was się wybiera?

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie