Home Dzieje Najnowsze Europa na kolanach! Część II

Europa na kolanach! Część II

przez historyk
0 komentarz

Europa na kolanach!

Część II

Europa nadal śpi (albo ma spać) i zamiast wdrożyć przepisy wymuszające odesłanie setek tysięcy pseudo uchodźców tam skąd przyszli, chce karać kraje które tych ludzi po prostu nie chcą. Polacy, Węgrzy, czy Czesi dobrze widza do czego prowadzi ślepota władz UE, a także szefów rządów Niemiec, Francji, Holandii czy Włoch. To zupełnie bezsensowna i samobójcza polityka, oparta na jakiś dziwnych i nie do końca zrozumiałych decyzjach zapadających zazwyczaj gdzieś w cieniu gabinetów i to bynajmniej nie rządowych. Kiedy patrzy się na bezradność rządzących należy sobie zadać pytanie dlaczego tak jest. Wygląda na to że komuś zależny na stworzeniu czegoś w rodzaju konfliktu cywilizacyjnego. Takie konflikty wybuchają zazwyczaj między kulturami czyli między ludźmi którzy wyznają odmienne wartości, normy czy zachowania.

Niestety obecnie w krajach starej Europy brakuje wartości, autorytetów i czegokolwiek co dawało by jakiś ład zarówno moralny jak i kulturowy. A takie utopie jak Multikulturalizm powodują tylko zamęt w głowach i prowadzą donikąd. Takie hasła mogły się tylko narodzić tam, gdzie brak prawdziwych wzorców wartości, a także tożsamości. Islam wie o tym i wykorzystuje to jak tylko może. Także tzw. globalizacja czyli ogólnie mówiąc zanikanie kultur lokalnych i zastępowanie ich czasami na siłę przez kulturę zachodnia powoduje utratę tożsamości a także świadomości narodowej. To tworzenie sztucznych opartych na chorych zasadach społeczeństw które nie mają żadnego oparcia ani w tradycji , ani w kulturze. Coraz częściej wiodąca ideologią jest idea konsumeryzmu do rozwoju której przyczyniają się działania marketingowe międzynarodowych korporacji. Przez takie działania tożsamość narodowa ustępuje tożsamości globalnej co powoduje zanikanie kultury, religii czy tradycji danego narodu.

Ludzie staje się przedmiotami pozbawionymi swoich kulturowo-historycznych korzeni, czyli upraszczając stają się europejczykami co tak naprawdę jest pustym sloganem propagandowym. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że takie właśnie działania musiały prędzej czy później doprowadzić do tego czego obecnie jesteśmy świadkami. Europa pozbawiając się wartości sama doprowadziła się się na skraj przepaści. Islam wykorzystuje pustynię ideową i kulturową w Europie i stara się wprowadzić tutaj swoje wartości. Islamscy terroryści starają się poprzez tworzenie klimatu strachu (czego świadkami jesteśmy obecnie – już nawet nie potrzeba samobójcy, czy ataku samochodem wystarczy hasło „bomba” czy coś podobnego, a ludzie uciekając w panice sami się pozabijają), wzbudzić strach i pozbawić europejczyków poczucia bezpieczeństwa (co zresztą już im się udało). Taka sytuacja ma prowadzić do wzrostu wrogości wobec wszystkich muzułmanów w państwach europejskich, a to z kolei ma doprowadzić do ogromnej radykalizacji samych muzułmanów. To takie samonapędzające się koło przemocy może doprowadzić do wybuchu wojen domowych w Europie. A kiedy już do tego dojdzie Islam ma zamiar na gruzach tego co pozostanie utworzyć kalifat.

Obecny kryzys związany z falami uchodźców jest także wykorzystywany jako broń demograficzna. Nie jest to w historii niczym nowym, mieliśmy już do czynienia z czymś podobnym nie raz. Prostym przykładem mogą być czystki etniczne, zmuszające mieszkańców jakiegoś terytorium do opuszczenia go. Obecnie jednak za zaistniałą sytuacje odpowiadają wielkie korporacje, które za pomocą opłacanych przez siebie polityków wykorzystują wojny czy to w Afryce czy na bliskim wschodzie to wprowadzenia tam najpierw chaosu a później korzystnej dla siebie polityki. Równie wielką winę ponoszą same rządy jak choćby rząd niemiecki który reklamując swoją politykę imigracyjną wręcz zaprasza do siebie uchodźców. Winne są sterowane przez wielkie korporację media które często przedstawiają imigrantom fałszywą obietnicę raju który na nich czeka w Europie.

Kiedy patrzy się na to wszystko można dojść do wniosku że jesteśmy świadkami kolejnej w historii inwazji na Europę, jednak teraz prowadzonej innymi metodami. Ktoś kto tym steruje wykorzystuje do perfekcji totalną niemoc władz europejskich (albo ja po prostu tworzy), nie patrząc na to, że otwiera nie jedną a tysiące puszek Pandory.

Pytanie tylko dlaczego?

Przecież to doprowadzi do upadku Europy jaką znamy od wieków.

A może właśnie o to chodzi?

 

 

Ireneusz Piątek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie