Home Ciekawostki CIEKAWOSTKI HISTORYCZNE # 29 Tunele Część II

CIEKAWOSTKI HISTORYCZNE # 29 Tunele Część II

przez historyk
0 komentarz

Tajemnicze tunele podziemne

Część II

 

Czy wiesz że…

 

 • Na świecie jest mnóstwo dziwnych i zagadkowych budowli, znajdujących się zarówno pod ziemią jak i na ziemi. Jednymi z najciekawszych są słynne podziemne tunele, sale czy korytarze wykute lub wykopane rękoma ludzi które od lat rozbudzają wyobraźnię. Wielu badaczy sądzi że są one dowodami na to, że prawdziwa historia ludzkości odbiega od tej oficjalnej, której uczymy się z podręczników.

 • Bardzo ciekawe są puste przestrzenie pod piramidami w Gizie. Znane są już od dawna. Na początku XIX wieku miał do nich zejść brytyjski egiptolog i konsul, Henry Salt i jego towarzysz, którzy przemierzyli kilkadziesiąt metrów, docierając do komnaty, z której odchodziły kolejne tunele. Przez następne lata zwiedzali je kolejni badacze piramid. Dzisiaj korzystając z najnowszych osiągnięć techniki badacze potwierdzają istnienie pustych miejsc, jednak o dziwo nikt oficjalnie nie podjął się dokładnego ich zbadania, a wiadomości które docierają z mediów dotyczą zazwyczaj przypadkowych odkryć dokonywanych przez pasjonatów, a naukowcy szczególnie egipscy cały czas twierdzą że tam nic nie ma. Zresztą podobnie zachowują się w stosunku do wieku piramid, a szczególnie tych najbardziej znanych w Gizie. Jak wiadomo odzwierciedlają one położenie gwiazd z gwiazdozbioru Oriona, jednak pewne nieścisłości położenia skłoniły astrofizyków do zbadania obecnego położenia budowli wobec gwiazd i okazało się że piramidy maja mniej więcej około 12. 500 lat, czyli są dużo starsze niż podają to oficjalne źródła i na pewno nie zbudowali ich Egipcjanie.

 • Od wielu lat krążą legendy o gigantycznych podziemnych kompleksach, które wykorzystywali Inkowie. To podobno w nich inkascy władcy ukryli swoje skarby przed konkwistadorami pod wodzą Pizarro.

 • Jeden z kronikarzy indiańskich Poma wspominał o tajemniczym podziemnym przejściu, które miało prowadzić do Coricanchy – wielkiej świątyni Słońca w Cusco (Peru). Podobne korytarze miały biec między miastami Inków które podobno wykorzystywali kapłani przechodząc od świątyni do świątyni.

 • Jeśli chodzi o Europę to także tu można znaleźć liczne tunele, komnaty czy pieczary wyraźnie obrobione ludzką ręką. Jedne z największych znajdują się w Rumunii. Tunele sięgają nawet tysięcy kilometrów. Niestety władze nie oficjalnie nie potwierdzają ich istnienia, a korytarze są jednymi z najbardziej strzeżonych miejsc w tym kraju. Co ciekawsze większość z nich została odkryta dopiero w 2003 roku i od razu zareagowały zarówno Stany Zjednoczone jak i Watykan. Skutek był taki, że zamknięto większość wejść a sprawa została utajniona. Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w wielu publikacjach poświęconych zagadce tuneli pod górami Bucegi, nawet amerykańscy naukowcy mieli wielkie problemy, by przedostać się do podziemnych struktur. Podobno chroniły je energetyczne bariery, które powodowały na początku złe samopoczucie, a po dłuższym przebywaniu śmierć badających te tunele ludzi.

  Kiedy wreszcie udało się przedostać przez różne ekrany naukowcy dotarli do tzw. Wielkiej Galerii. Według dostępnych informacji w olbrzymiej sali znaleziono wielkie płyty kamienne, niektóre mające ponad dwa metry na których znajdowały się znaki, inskrypcje a nawet holografy pokazujące zagadnienia z fizyki, medycyny, kosmologii, astronomii daleko wykraczające poza możliwości starożytnych cywilizacji (które mogły owe tunele wybudować). Jeśli to wszystko jest prawdą, to wcale nie dziwi że wszystko zostało otoczone tajemnicą i zamknięte dla badaczy (poza oczywiście naukowcami pracującymi dla tajnych służb).

  Tunele pod górami Bucegi, to jedna z największych tego typu budowli, a zarazem jedna z najbardziej tajemniczych. Być może to co tam znaleziono potwierdza teorię, że tysiące czy nawet setki tysięcy lat temu na ziemi istniały cywilizacje które stały na wyższym poziomie technicznym niż my obecnie. Możliwe też że to jakiś ślad po pobycie na naszej planecie bardzo rozwiniętej cywilizacji obcych, którzy mogli takie miejsca zostawić dla nas, kiedy już osiągniemy tak wysoki poziom że będziemy mogli zawarte w nich informacje odczytać.

  Niestety wszelkie takie miejsca na Ziemi gdzie znajduje się coś bardzo dziwnego i nie pasującego do przyjętych i „obowiązujących dogmatów” są natychmiast zamykane i otoczone klauzulą najwyższej tajności. Wygląda na to, że komuś bardzo zależy żebyśmy pewnych rzeczy nie poznali z naszej ziemskiej przeszłości.

  Dlaczego?

 • Odpowiedź na to pytanie jest zarazem bardzo prosta jak i złożona. Otóż proszę sobie wyobrazić sytuację że nagle przylatują Obcy i udowadniają nam że jakieś 10/20 tysięcy lat temu zaingerowali w nasz mózg, przeprogramowując go tak żebyśmy nagle zaczęli myśleć. To spowodowało nagły wzrost cywilizacji i dzięki temu człowiek opanował Ziemie (oczywiście tak bardzo skrótowo). Taka sytuacja spowodowała by ogromny szok dla wielu ludzi, a także uderzyła by w większość religii. To jeden z powodów dla których wszelkie takie informacje były, są i będą ukrywane przed tzw. opinią publiczną, podobnie jak kontakty z obcymi. Inne to możliwość przejęcia nowych technologii szczególnie wojskowych itd. – to temat rzeka. Reasumując pewne fakty mają być nieznane i pozostać takimi jak są obecnie (poza badaniami wszelakich służb specjalnych). Koniec. Kropka.

                                                                                                                                                                                                             Ireneusz Piątek

 

 

Po więcej ciekawostek zapraszamy TUTAJ

 

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie