Home Konkursy Konkurs nr. 1 „Operacja Zamek”

Konkurs nr. 1 „Operacja Zamek”

przez historyk
0 komentarz

Zapraszamy na konkurs!!!

"Operacja Zamek"

Fundatorem nagród jest twórca okrętów w 3D

Waldemar Góralski

Witam bardzo serdecznie. Razem z właścicielem portalu Historyk.eu zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszym konkursie zorganizowanym dla czytelników "Operacji Zamek", a także innych moich tekstów zamieszczonych na w/w portalu (login Markiz), a także na moim fanpage na Facebooku.

Konkurs będzie trwał od 27 listopada 2016 roku do 04 grudnia 2016 roku.

Fundatorem nagród jest mój przyjaciel Waldemar Góralski, genialny grafik robiący okręty w 3D. To naprawdę unikatowe ujęcia okrętów otoczonych wspaniałymi klimatami morskimi. Waldemar Góralski to pasjonat historii który od wielu lat stara się pokazać jak wyglądały okręty wojenne z czasów II wojny światowej. Wydał już 19 książek ze swoimi modelami. Wykorzystuje do tego technikę 3D, co daje niesamowity efekt końcowy. Każdy z jego modeli 3D jest wykonany perfekcyjnie i odwzorowany idealnie tak jak wyglądał w danym momencie (np. na czerwiec 1944 roku). Praca nad każdym modelem trwa około 6 miesięcy i wymaga wielu materiałów, zdjęć czy rysunków z których powoli tworzy się wizerunek okrętu.

Na uwagę zasługuje także znakomita oprawa graficzna okrętów (morze, niebo, deszcz czy wystrzały z armat) wykonana przez Piotra Forkasiewicza. Grafika ta nadaje niesamowity klimat który pozwala wyobrazić sobie płynący po morzu okręt. To coś więcej niż tylko grafika, to pomysł i ogromna wyobraźnia dzięki której efekt jest piorunujący.

Zapraszamy na stronę Waldemara Góralskiego i Piotra Forkasiewicza:

Waldemar góralski okręty 3D czyli moje poznawanie historii:

link : https://pl-pl.facebook.com/shipsin3D/

Piotr Forkasiewicz:

link : http://www.peterfor.com/

Rendery wykonane są na białym papierze kredowym. Wymiary 50 cm x 33 cm.

Jest ich 11 :

  • zdobywca 1 miejsca będzie mógł sobie wybrać 3 Rendery z 11

  • zdobywca 2 miejsca będzie mógł sobie wybrać 2 Rendery z 8

  • zdobywca 3 miejsce będzie mógł sobie wybrać 1 Render z 6

Link do galerii gdzie można obejrzeć Rendery: TUTAJ

 

 

Konkurs nr 1

Pytania :

1. Jak nazywał się niemiecki dygnitarz, którego do dnia dzisiejszego podejrzewa się o to, że był najwyżej postawionym agentem NKWD w III Rzeszy?

 

2. Jak się nazywał polski polityk, publicysta jeden z największych przedwojennych zwolenników współpracy z Niemcami?

 

3. Jak nazywał się generał SS który był bardzo bliskim współpracownikiem Reichsführera SS (mówiono o nim że był prawą ręką Himmlera)?

 

4. Kto był autorem słynnego powiedzenia? „Czysta wódka ani munduru, ani honoru oficera nie plami”.

 

5. Jak się nazywał okręt który momencie zwodowania był największym i najnowocześniejszym okrętem na świecie. ? W swój pierwszy, a zarazem ostatni rejs bojowy, wypłynął w maju 1941 roku mając na pokładzie 2221 marynarzy i oficerów.

 

6. Kto tak powiedział będąc z wizytą w obozie koncentracyjnym Oświęcim-Brzezinka „Obozy koncentracyjne to Golgota naszych czasów”?

Regulamin

konkursu:


1. Organizatorami konkursu są:

  • Autor powieści "Operacja Zamek"

  • Portal historyczny: Historyk.eu.

2. Sponsorem nagród jest Waldemar Góralski grafik Okręty w 3D
3. Konkurs trwa od 27 listopada 2016 roku do 04 grudnia 2016 roku.
4. Odpowiedzi na pytania proszę kierować na adres mailowy

historyk.eu@wp.pl
5. Ze zwycięzcą skontaktujemy się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.

6. Zwycięzcom konkursu zostanie osoba która prawidłowo odpowie na wszystkie pytania zawarte w konkursie. W przypadku większej ilości osób które odpowiedzą prawidłowo na wszystkie pytania organizatorzy zastrzegają sobie możliwość losowania.
7. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

 

Autor „Operacji Zamek”

Ireneusz Piątek

Historyk.eu

Artur Parzybut

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie