Home Festiwale i targi Dzień otwarty koszar w CSWL – 15 lecie powstania

Dzień otwarty koszar w CSWL – 15 lecie powstania

przez historyk
0 komentarz

 

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

Dzień otwarty koszar.

 

30 września 2017 roku z okazji 15 lecia powstania CWLS odbyła się uroczysta przysięga wojskowa, pokaz wyszkolenia żołnierzy a także to na co czeka każdy pasjonat historii: defilada pojazdów wojskowych, zarówno nowych jak i tych pamiętających I i II wojnę światową, Wśród pojazdów absolutny hit, pokazywany po raz pierwszy w Polsce sprowadzony z Portugalii czołg:
 
A27M Cruiser Tank VIII Cromwell, (na zdjęciu głównym), który wzbudził zrozumiałe emocję wśród wszystkich zgromadzonych. Ja także muszę przyznać, że pierwszy raz widziałem ten czołg znany nam wszystkim (1 pancerna dywizja generała Maczka była wyposażona w te czołgi). Oprócz Cromwella można było zobaczyć m.in. T 34/85, PT-2, Patton M-60 (potęga), T- 70, wóz zabezpieczenia technicznego M88, samochód pancerny Poznańczyk, Jeepy, Willisy, a także oczywiście Rosomaki, Hammery czy czołg PT-91 Twardy.
 
Osobną atrkacją był pokaz akrobacji lotniczej wykonany przez dwa samoloty. Piloci pokazali wielki kunszt techniki i opanowania sztuki pilotażu.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

http://historyk.eu/galeria/index/6

 

 

Ireneusz Piątek

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie