Home Festiwale i targi Uniwersytet Jagielloński zaprasza na konferencje

Uniwersytet Jagielloński zaprasza na konferencje

przez historyk
0 komentarz

 

 

 

 

Mamy zaszczyt zaprosić na konferencje naukowe które odbędą się we wrześniu i październiku bieżącego roku. Ich organizatorem jest Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poniżej przedstawiamy wstępne informacje a o wydarzeniach będziemy jeszcze na pewno przypominać. Serdecznie zapraszamy: 

 

 
Sekcja Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową „Podbój i jego skutki w XX wieku”. Odbędzie się ona w dniach 23-24 października 2014 r. w Krakowie, w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie ograniczamy tego zaproszenia wyłącznie do studentów historii, chcemy bowiem spojrzeć na tematykę podboju nie tylko z perspektywy wojskowej czy politycznej, ale także gospodarczej, kulturowej i cywilizacyjnej. Nie chcielibyśmy też koncentrować się wyłącznie na problematyce militarnej, ale także zastanowić się, czy w dwudziestym wieku, w globalizującym się świecie, zachodziły procesy podboju przy użyciu innych (pokojowych) metod działania. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie zauważona w środowisku młodych badaczy, a dzięki interdyscyplinarnemu podejściu zostanie zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców. Pragniemy również nadmienić, że do współpracy przy organizacji konferencji zaprosiliśmy badaczy z wielu ośrodków i instytucji, nad całością przedsięwzięcia czuwają również pracownicy naukowi Instytutu Historii UJ, jak również zaprzyjaźnione instytucje: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie oraz Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa „Nila”.
Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2014 r. Prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres sekcjahistoriinajnowszej@onet.pl. Opłata konferencyjna wynosi odpowiednio 70 zł i 30 zł (członkowie KNHS UJ).
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                              Z wyrazami szacunku,
                                       Sekcja Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
 
 
 
 
 
 
 
Konferencję Naukową Historyków Nowożytników
„Król i jego poddani w Rzeczypospolitej polsko-litewskiej XVI – XVIII w.”
która odbędzie się w dniach
19–21 listopada 2014 r. w Krakowie
 
Temat został ujęty możliwie szeroko i obejmuje zagadnienia dotyczące nie tylko prerogotywvkróla, modelu ustrojowego Rzeczypospolitej, ale również wszelkie relacje monachy z poddanymi na polu politycznym, kulturalnym etc.
Na zgłoszenia czekamy do 20 października.
 
Prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie go na adres:
sekcja.nowozytna.knhsuj@gmail.com
Opłata konferencyjna wynosi 70 zł.
 
 
W tym miejscu można znaleźć pliki zgłoszeniowe na obie konferencje:
 
 
 
 
 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie