Home Literatura Szymon Nowak „Oddział wyklętych”

Szymon Nowak „Oddział wyklętych”

przez historyk
0 komentarz

 

 

 

 

 

Książka pod tytułem „Oddział Wyklętych” autorstwa Szymona Nowaka opowiada o losach 22 nieoficjalnych oddziałów, które po zakończonej „jawnej” wojnie przeciwko trzeciej Rzeszy podjęły trud walki z bolszewicką Rosją.

Książka w sposób ciekawy porusza się po historii wracając raz po praz do wydarzeń mających miejsce podczas drugiej wojny światowej, w bardzo składny i czytelny sposób wyjaśnia wątki historyczne oraz polityczne.

„Partyzanci”, bo tak można a nawet należy nazwać antykomunistów walczących z systemem politycznym są weteranami niedawno zakończonej wojny i można by powiedzieć, że rzucają się z motyką na słońce, wiedzą jednak że trud ich oraz ich kolegów włożony w walkę z okupantem nie miałby sensu poddając się komunistycznej władzy.

Książka wzbogacona jest o mapę walk oraz wiele oryginalnych fotografii.

Moim zdaniem książka jest na pewno godna polecenia każdemu miłośnikowi historii a szczególnie miłośnikom okresu młodej Polski i drugiej wojny światowej. Po więcej zapraszam do lektury:

Recenzja była możliwa dzięki wydawnictwu Fronda:  www.wydawnictwofronda.pl

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie