Home Literatura „Lista Kerstena”

„Lista Kerstena”

przez historyk
0 komentarz

Lista Kerstena

Jurij Wołkoński

Wydawnictwo Bellona

Warszawa

Audiobook

Czyta: Ksawery Jasieński

 

Doktor Felix Kersten to bardzo mało znana postać. Ten Niemiec urodzony w Estonii, był niezwykle uzdolnionym masażystą. Dzięki swoim umiejętnościom został osobistym lekarzem Reichsführera SS Heinricha Himmlera, który był najbliższym współpracownikiem Adolfa Hitlera.

Był jedynym człowiekiem, który był zdolny przynieść szefowi SS ulgę w jego dolegliwościach. Miał ogromny wpływ na jego decyzje i wykorzystał to, aby uratować wiele osób, a szczególnie Żydów uwięzionych przez Nazistów w obozach koncentracyjnych. Doprowadził nawet do spotkania Himmlera i przedstawiciela światowego Kongresu Żydów w 1945 roku – dzięki czemu rozkaz likwidacji wszystkich więźniów obozów koncentracyjnych nigdy nie został wydany. Kulisy działalność Kerstena do dziś nie są dokładnie znane, dlatego dzieło Jurija Wołkońskiego pozwala nam poznać tego wyjątkowego człowieka i jego zasługi w ratowaniu ludzi. Autor w bardzo ciekawy sposób opisuje nam praktycznie cały okres współpracy doktora z jednym z największych zbrodniarzy w historii.

Polecam wszystkim którzy interesują się okresem II wojny światowej, a także tym którzy chcieliby poznać kulisy działalności tego niezwykłego człowieka, któremu zawdzięczają swoje życie tysiące ludzi. Czytającego Audiobooka Pana Ksawerego Jasieńskiego słucha się bardzo dobrze. Jego miły głos i profesjonalne czytanie tylko podnosi walory książki.

 

Ireneusz Piątek

 

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie