Home Ciekawostki Ciekawostki historyczne # 28 Tajemnicze Tunele

Ciekawostki historyczne # 28 Tajemnicze Tunele

przez historyk
0 komentarz

Tajemnicze tunele podziemne

 

Czy wiesz że ……………

 

 • Wielu badaczy twierdzi, że system dawnych tuneli obejmuje całą naszą planetę i nie chodzi tu bynajmniej o żadne budowle obronne, czy coś w rodzaju Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień, czy Linii Maginota). Te tunele są bardzo stare a najstarsze, których wiek szacuje się na miliony lat, zostały znalezione w 1965 roku przez argentyńskiego etnologa Juana Moricza. Tunele są literalnie wytopione w skałach (dotyczy to głównie starszych). Taka technika tworzenia podziemnych tuneli jest nam do dzisiaj całkowicie nieznana. 

 • Niektórzy specjaliści badający takie podziemne tunele twierdzą, że cała ziemia jest nimi opleciona. Co ciekawsze spotyka się je na wszystkich kontynentach. W niektórych miejscach są starsze, a w innych dużo młodsze. Najbardziej dziwne jest to, że im tunel młodszy to jest wykonany bardziej prymitywnie. Te które są wręcz jakby wytopione w skale, mają nawet kilka milionów lat, a znowu inne o wieku przykładowo 10.000 lat znalezione w Zachodniej Europie – są najmłodszymi, a ich konstrukcja jest najbardziej prymitywna ze wszystkich podziemnych budowli tego rodzaju. Niestety oficjalnie praktycznie się ich nie bada, a to co wiemy jest raczej wiedzą pasjonatów (choć także naukowców).

 • Bardzo ciekawym miejscem jest Tybet, który jest wręcz podziurawiony podziemnymi tunelami z idealnie gładkimi ścianami (jakby wypalonymi ogromnym laserem). Zamieszkujący te tereny mnisi twierdzą, że właśnie tutaj we wnętrzu ziemi znajduje się legendarna Szamballa, w której zamieszkują święci mędrcy, którzy poruszają się w tunelach z ogromna prędkością.

 • Kolejnym miejscem gdzie znaleziono bardzo dużo tuneli jest Egipt, Kaukaz, Krym, Rosja, czy Kalifornia. W niektórych oprócz tuneli znajdują się sale o ogromnych rozmiarach.

 • Tam gdzie tunele przecinają się są tak zwane węzły. Co ciekawsze niektóre z nich skręcają pod kątem prostym.

 • Jeśli prawdą jest że ziemia jest obleciona starymi tunelami, to należało by zadać przynajmniej dwa pytania:

  Kto te tunele wykonał i dlaczego?

 • Zważywszy na fakt że wykuto je, a właściwie jakby wypalono w nieraz bardzo twardej skale cywilizacja (lub cywilizacje) która je wykonała musiała być bardzo rozwinięta technologicznie (porównywalnie do naszej). Jednak do dzisiaj nie odnaleziono dowodów potwierdzających istnienie takich cywilizacji. A równie trudno odpowiedzieć na pytanie dlaczego ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby kuć tunele setkami czy nawet tysiącami kilometrów. Niektórzy badacze twierdzą że tunele są, czy raczej były miejscami stworzonymi do schowania się dla mieszkańców (a także to przemieszczania się). Jeśli przyjmiemy takie założenie to jedynym sensownym wyjaśnieniem jest ucieczka przed masową zagładą atomową, albo inną globalną katastrofą.

 • Francuscy badacze zwrócili uwagę na kilkadziesiąt dużych kraterów na powierzchni naszej planety, które mogą być kraterami powstałymi w rezultacie jądrowych wybuchów. Co bardzo dziwne wiek tych kraterów wynosi około 25.000 lat. Najgłębszy z nich znajduje się w Południowej Afryce, a krater mógł powstać w wyniku eksplozji jądrowej o mocy około 500 kt TNT, czyli 25 razy większej niż ta która wybuchła nad Hiroszima.

 • Na końcu pozwolę sobie na mała dygresję osobista. Wiele lat temu, jeszcze w latach 80-tych jeździłem przez kilka lat do Niedźwiedzia koło Limanowej na zimowiska. Każdego roku mieliśmy spotkania z ciekawymi ludźmi mieszkającymi w okolicy. Pisząc o tunelach przypomniało mi się pewne spotkanie ze starszym już góralem, który bardzo ciekawie opowiadał o górach, znał wiele legend i starych opowieści. Pamiętam że opowiadał i to kilka razy, że kiedy był młodym chłopcem ojciec zabrał go w góry i pokazał wejście do podziemnego tunelu który podobno ciągnął się kilometrami, a co jakiś czas przecinały go inne. Jego ojciec chodził po nich wiele razy i nawet podczas wojny wykorzystywał je dla bezpiecznego przechodzenia przez góry. Oczywiście szczegółów już nie pamiętam bo upłynęło zbyt wiele lat.

 • Czymkolwiek są te tunele, może dziwić fakt że nikt poważnie się nimi nie interesuje. Jednak mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się naukowego wyjaśnienia kto i dlaczego je wybudował, bo to że istnieją nie podlega dyskusji choćby dlatego że o ich odkryciach dowiadujemy się ze wszystkich praktycznie stron świata.

 

Ireneusz Piątek

 

 

Po więcej ciekawostek zapraszamy TUTAJ

 

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie