Home Książki i albumy „Sekty” Max Cutler i Kevin Conley

„Sekty” Max Cutler i Kevin Conley

przez Weronika
0 komentarz
Okładka książki

„Niemal każdy z wyznawców zginął z własnej ręki lub – jak w przypadku trzystu niemowląt i dzieci poniżej roku życia – z rąk swoich rodziców.”

Od tego fragmentu warto rozpocząć omówienie książki „Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczny wyznawcy i mechanizmy manipulacji” Maxa Cutlera i Kevina Conley’a. Sekty i ich wpływ na ludzi zawsze był dla mnie interesującym tematem. Pozycja ta omawia go w naprawdę wyczerpujący sposób.

Manipulacja sposobem na przyciągnięcie tłumów

Jak można przekonać człowieka do poświęcenia swojego życia w imię … no właśnie czego? Umiejętnie wykorzystywane mechanizmy manipulacji potrafią doprowadzić do fanatyzmu i pozbawienia jednostki wolności działania. To właśnie na nich swoje działanie opierali przedstawiciele sekt, kreując skrajne sytuacje, niemożliwe dla człowieka, który nie podlegał ich wpływom. 

Autorzy Max Cutlera i Kevin Conley przedstawiają historię dziewięciu sekt oraz ich przywódców. Dzięki temu możemy poznać tajemnice i kulisy ich powstawania oraz zobaczyć, jak działały od środka. Książka zawiera wiele fascynujących treści. Osoby, które jak ja, interesują się takimi tematami, nie będą się mogły od niej oderwać. Dla tych, którzy posiadają pewną wiedzę na ten temat, będzie to świetna okazja do jej pogłębienia. 

Przedstawicieli sekt ukazanych w książce łączyła niezwykła zdolność do manipulacji. Osoby samotne, pragnące  przynależeć do grupy były najlepszym celem dla przywódców tych zgromadzeń. Zapewnienie przynależności i umiejętna manipulacja członków sekt pozwalała na przekonywanie ich do popełniania morderstw, samobójstw oraz wielu innych makabrycznych czynów. Książkę polecam osobom o mocnych nerwach, ze względu na zawarte w niej drastyczne opisy. 

W książce „Sekty” oprócz informacji na ich temat znajdziemy również analizę psychologiczną. Dzięki tak szerokiemu spojrzeniu na ten temat możemy zobaczyć, jakie mechanizmy skłaniały duże grupy ludzi do poddania się wpływom sekt. Poznajemy również motywacje ich członków, które doprowadzały do różnych skrajnych sytuacji. 

Sekty” są pozycją wartą przeczytania i  jak najbardziej  mogę ją polecić wszystkim miłośnikom takich historii, ale również osobom, które chcą poznać tajniki i skutki manipulacji. 


Sekty” kupisz na: https://www.znak.com.pl

 

 

 

You may also like

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie