Home Patronaty „Dziewczyny z powstania”

„Dziewczyny z powstania”

przez historyk
0 komentarz

 

 

 

 

KONKURS W sukienkach na barykady. Moda lat 40-tych

 

 

 

W 70. rocznicę Powstania Warszawskiego chcemy uczcić pamięć o bohaterkach w niezwykły sposób: przypomnieć szyk, klasę, elegancję Warszawianek i zainspirować kobiety do stworzenia stylizacji nawiązującej do stylu kobiet z okupowanej Warszawy.

 

Konkurs_baner.JPG

 

Bohaterki książki  „Dziewczyny z Powstania” doskonale pamiętają, w co były ubrane 1 sierpnia 1944 r. – w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego. Były to codzienne stroje: spódnice, bluzki, sukienki, sandały – wszystko z klasą i smakiem, bo taki był styl Warszawianek nawet w czasie wojny. Lato było upalne, a Powstanie miało trwać 2-3 dni. Poszły więc tak, jak stały – w sukienkach: walczyć, opatrywać rannych, nosić meldunki, ukrywać się w piwnicach. 

 

Wierzyliśmy, że szybko przepędzimy Niemców. Zgodnie z instrukcjami do Powstania wyszłyśmy przygotowane na dwa dni walki. Byłam w letniej sukience i z torbą sanitarną na ramieniu.

 

Halina Jędrzejewska  bohaterka książki Dziewczyny z powstania

 

 

Wspomnienia bohaterek książki, jak i kadry z filmu Powstanie Warszawskie udowadniają, że moda lat 40. cechowała się szykiem i klasą, a warszawskie ulice pełne były eleganckich kobiet, które , podobnie do współczesnych kobiet, dbały o swój wygląd.

 

27.jpgWISNIEWSKA_006-20131125.jpg52.jpg

 

Bohaterki książki Dziewczyny z powstania

 

 

Oprócz książki Anny Herbich Dziewczyny z powstania do wygrania wiele innych atrakcyjnych nagród.

 

 

4d_485x640.jpg

 

 

Więcej informacji o konkursie na stronie:

 

http://szafiarenka.pl/26/7911481/w-sukienkach-na-barykady-moda-lat-40-tych-konkurs.html

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie