O SERWISIE
 • Serwis Historyk.eu to wymarzone miejsce dla każdego miłośnika historii. Mimo, iż istniejemy zaledwie kilka miesięcy, udało nam się skupić znaczną grupę pasjonatów tej niezmiernie ciekawej dziedziny nauki. Dzięki przykładnej pracy i orginalnemu sposobowi przekazywania informacji, wiele osób uważa nas za niepowtarzalne meritum historii. Zapraszamy więc do krótkiego zapoznania się z naszą inicjatywą.

HISTORIA
 • Początkowy plan zagospodarowania domeny historyk.eu nie był jednoznaczny. Pod tym własnie adresem miało powstać forum umożliwiające wymianę poglądów na tematy związane z historią świata i Polski. Już w połowie września 2011 roku rozpoczęliśmy prace nad stroną, której oficjalne otwarcie nastąpiło 31 października. Mimo trudnych początków z dnia na dzień przybywało nowych, wartościowych użytkowników, a na forum zaczęły pojawiać się ciekawe dyskusje. W nowym roku postanowiliśmy coś zmienić, uznaliśmy , że prowadzenie samego forum może nie zaspokajać wciąż rosnących potrzeb naszych czytelników. Postanowiliśmy stworzyć portal historyczny, by zsynchronizowany z nową odsłoną forum stworzył doskonale funkcjonującą całość. Piątego kwietnia bieżącego roku otworzyliśmy oficjalnie nasz serwis, który w pełni optymizmu i planów na przyszłośc prowadzimy do dnia dzisiejszego.

ZESPÓŁ REDAKCYJNY
 • Jak to zawsze bywa z większymi projektami, nie mogłyby one funkcjonować bez zgranego, wspierającego się zarządu. Tak więc przedstawiamy obecny skład naszego zespołu redakcyjnego, jak to mówią: „Jest nas dużo, a może być jeszcze więcej”. Oto on:

  Administracja - Czuwa nad sprawnością techniczną serwisu. Odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie oraz organizację. Pasjonaci historii. W razie pytań bezpośredni kontakt z nami mogą państwo uzyskać pisząc na podany adres mailowy: historyk.eu@wp.pl

 • Redaktorzy:
 • Grzegorz Karwala - redaktor naczelny serwisu, absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie, interesuje się zagadnieniami politycznymi i technicznymi XX wieku.
 • Marcin Natora - z wykształcenia technik żywienia zbiorowego i gospodarstwa domowego, licencjat historii, najbardziej lubi książki akcji, długie spacery, i jazdę na rowerze.
 • Aleksandra Lipka - pasjonatka historii. Mieszka w Dąbrowie Górniczej, gdzie się uczy. Jej specjalizacja to XX wiek i II RP, a zwłaszcza zimna wojna o której wie wszystko.
 • Michał Piegzik - student prawa na UWr, redaktor, autor książek tematycznych, pasjonat historii. Stara się nadążać za pojawiającą się literaturą historyczną. Znawca wojny na Pacyfiku oraz oświecenia.
 • Bartosz Konieczka - pasjonat historii. Mieszka w Kiączynie, niewielkiej miejscowości niedaleko Poznania. Jego specjalizacja to XX wiek, szczególnie okres dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej.
 • Dariusz Krawczyk - z wykształcenia historyk, muzealnik, nauczyciel. Zajmuje się rekonstrukcją historyczna od kilku lat, ze szczególnym naciskiem na odtwarzanie umundurowania piechura Wojska Polskiego z okresu II RP.
 • Jakub Popielarczyk - mieszka w Kadzidle(woj. Mazowieckie). Wybiera się na prawo na UW. Jego specjalnością jest XX wiek. W tym roku udało mu się zostać laureatem OH, poza tym wygrał jeszcze kilka innych mniej znanych konkursów.

Mamy nadzieję że z chęcią będziecie brać udział w rozwoju naszego serwisu i znajdziecie w nim interesujące was zagadnienia. Czekamy na wasze opinie i sugestie, a także na nieuniknioną falę krytyki.

OSTATNIO NA FORUM
Sklep rowerowy w Małopolsce
25 May 2023, 10:23
Anabole
8 May 2023, 22:21
Rehabilitacja Bielsko Biała
19 Kwiecień 2023, 21:43
Dentysta Gdynia
21 Marzecz 2023, 06:35
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 13056
Artykułów: 629
Komentarzy: 12502