Skup książek online - sprzedawaj książki bez wychodzenia z domu

Autor: 0123 Data: 09 January 2020 09:29

Dawna moda na posiadanie książek coraz bardziej odchodzi do lamusa. Wiele osób postanawia się ich pozbyć na rzecz nowych dekoracji, które pomogą w aranżacji pomieszczenia. Poza tym powszechne stały się aplikacje, w których można kupować e-booki i audiobooki. Szczególnie te drugie cieszą się bardzo dużą popularnością. W końcu to nie my musimy czytać, a czytane jest nam przez lektora. Ponadto oszczędzamy miejsce, a zakupione tytuły magazynujemy w chmurze lub na dysku twardym.

Książki, które coraz częściej lądują na śmietniku, mogłyby posłużyć innym. Można je oddać, wystawić na aukcje lub sprzedać do skupu książek online. Szczególnie ta ostatnia opcja jest bardzo interesująca.

Co to jest skup książek online?

Internetowy skup książek Warszawa to opcja dla wygodnych. Wystarczy skompletować wymagane zdjęcia, poczekać za wyceną książki lub całego zbioru i wysłać je do siedziby firmy. Jeszcze kilka lat temu problemem była sprzedaż stacjonarna, dlatego wraz z rozwojem technologii także skupy książek postanowiły się rozwinąć.

Co potrzebujemy do sprzedaży książek?

Pytanie wydaje się banalnie proste, ale nie jeśli chodzi o sprzedaż internetową. Oczywiście nie ma tu mowy o wystawieniu tytułu na portalu aukcyjnym. Nie chodzi także o wykupienie dostępu do platformy skupu książek i za jego pośrednictwem wystawienie egzemplarza.

Żeby móc skorzystać z tej opcji wymagane jest zrobienie przede wszystkim dokładnych zdjęć książki. Najważniejsze jest sfotografowanie okładki z tytułem, grzbietu, a w przypadku większego zbioru - zrobienie w tych samych pozach zdjęć wszystkich książek pojedynczo, a następnie całej kolekcji.

Następnie za pomocą formularza przesyła się fotografie i czeka na wycenę. Zazwyczaj cały proces trwa do dwóch dni roboczych. Gdy zaproponowana kwota zostanie zaakceptowana będzie można przejść do następnego kroku.

Jak wysłać sprzedane książki?

Zaraz po akceptacji kwoty dostępne będą dwie możliwości wysłania książki do skupu. Jedną z nich jest oczywiście skorzystanie z poczty lub kuriera i nadanie paczki. Atutem skupów jest to, że koszty związane z wysyłką są przez nie zwracane.

Drugim rozwiązaniem jest prośba o podesłanie kuriera. Wtedy ustalana jest konkretna data i godzina odbioru książki. Musi być ona oczywiście odpowiednio spakowana. Wysyłka również jest pokrywana przez skup książek.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 


avatar
O autorze: 0123

Administrator

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (0)

OSTATNIO NA FORUM
Artur Grottger
27 Marzecz 2020, 13:11
Steper tak czy nie
26 Marzecz 2020, 20:01
Obrączki na przestrzeni wieków :)
24 Marzecz 2020, 11:53
Konserwacja mebli zabytkowych
22 Marzecz 2020, 06:14
Apel do użytkowników i gości
18 Marzecz 2020, 20:17
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3364
Artykułów: 536
Komentarzy: 12316