Zaprzysiężenie nowego prezydenta w Rosji

Autor: Aleksandra Lipka Data: 07 May 2012 16:52

W związku z uroczystością zaprzysiężenia Władimira Putina na prezydenta Federacji Rosyjskiej wyłączono z ruchu Centrum miasta, a okolice Kremla są niedostępne dla spacerowiczów. Próby protestów przeciw ponownemu objęciu urzędy prezydenta przez Putina zakończyły się fiaskiem. Około 1000 osób zostało zatrzymanych na placu Maneżowym i Puszkina, w tym lider ruchu Solidarność Borys Niemcow. W przeddzień doszło do starć z policją, po obydwu stronach byli ranni, a około 450 osób zostało aresztowanych. 

Dotychczasowy premier- Władimir Putin został wybrany na prezydenta podczas wyborów, które odbyły się 4 marca 2012 roku.  Nadszedł czas na zaprzysiężenie. O godzinie 10 czasu polskiego (12 w Moskwie) Putin złożył przysięgę prezydencką. Cała uroczystość odbyła się w sali tronowej carów- Sali Andriejewskiej na Kremlu. Następnie przęjął od Dimitrija Miedwiediewa zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi i odebrał walizkę z kodami do arsenału nuklearnego Rosji. Później świeżo zaprzysiężony prezydent i jego poprzednik odebrali defiladę Pułku Prezydenckiego. Na nowego premiera prawdopodobnie zostanie desygnowany Miedwiediew.

Wymiana stołków między „panem i władcą”? Sfałszowane wybory (jak utrzymuje opozycja)? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Z tego, co mi się obiło o uszy to kadencja prezydencka ma trwać 6 lat, zamiast dotychczasowych 4…czyżby nowy car Rosji chciał w ten sposób zapewnić sobie dłuższe władanie krajem?


avatar
O autorze: Aleksandra Lipka

Pasjonatka historii. Mieszka w Dąbrowie Górniczej, gdzie się uczy. Jej specjalizacja to XX wiek, a zwłaszcza II RP i zimna wojna, o której wie wszystko. Uczestniczka wielu konkursów powiatowych i wojewódzkich. Oprócz historii interesuje ją ofiologia i jeździectwo.

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (0)

OSTATNIO NA FORUM
AGM-154 JSOW
4 Sierpień 2020, 15:16
Dzieci w powstaniu warszawskim
1 Sierpień 2020, 14:25
CLEAVER.
31 Lipiec 2020, 10:29
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3644
Artykułów: 543
Komentarzy: 12384