Terroryzm (inne spojrzenie)

Autor: Grzegorz Karwala Data: 10 April 2012 23:29

http://izrael.org.il/historia/412-wodzimierz-abotyski-planowa-spektakularny-zamach-w-monachium.html .

Od 1944r. zaczął „Irgun Cwai Leumi” dowodzić niejaki Menachem Begin. Kojarzymy? To był przyszły premier Izraela w latach osiemdziesiątych ub. wieku. Kto mu dopomógł? – Władysław Anders. Begin był wtedy podchorążym, w stopniu kaprala i w składzie polskiego wojska, które wyszło z ZSRR. Kiedy jego (Andersa) wojsko przebywało na tamtym obszarze, to „przymknął oko” na dezercję kilkuset Żydów – aktywistów. Domyślam się opinii Brytyjczyków na ten temat, gdyż nie jest dziełem przypadku to, co wydarzyło się później.

23 marca 1944r. doszło do eksplozji wybuchowych ładunków na terenie kluczowych miast dzisiejszego Izraela: Jerozolimy, Tel Awiwu i Jaffy. Terror znowu opanował Świętą Ziemię i trwał dopóki Albion nie poszedł po rozum do głowy, aby się stamtąd wycofać.

Równolegle zauważyłem, iż mój felieton pokrywa się tematycznie z rzetelnym opracowaniem na forum „Histmag”. Warto TAM - Co jest ciekawe – Po uzyskaniu przez Żydów niezależnej państwowości i zniewoleniu arabskiej mniejszości na tym obszarze, powinny się role odwrócić. Tak się stało, ale nie do końca. Spektakularnym tego przykładem jest zamach dokonany w 1994r. w Hebronie, kiedy to Baruch Goldstein uśmiercił ze swojego M-16, 29 Palestyńczyków. Więcej można znaleźć przykładów tego rodzaju, które wskazują na to, że ludność żydowska na obszarze Izraela nie jest monolitem. Jej część ma zamiłowanie do aktów terroru.

Podam trzy kluczowe hasła – „Ziuk”, „Bandyta z Bezdan”, „Józef Piłsudski”.

Nie na darmo należał do frakcji PPS-u, zwanej rewolucyjną.

Spójrzmy teraz na przypadek niejakiego „Koby”, czyli – Józefa Stalina. Ten niedoszły pop (duchowny prawosławny) skumał się z komunistami i wyspecjalizował się w zbrojnych napadach na banki i konwoje z pieniążkami. Cóż – Rewolucja potrzebuje pieniędzy.

Pora teraz na Irlandię; Éamon de Valera; Bardzo interesująca postać. To taki ichni Begin. Wrócił z USA do Irlandii, aby przywrócić wolność ojczyźnie. Zaangażował się w tzw. „Powstanie Wielkanocne” z 1916r, które Albion krwawo stłumił. Skoro nie udało się powstanie, to zaczął się terroryzm kojarzony z IRA i Ulsterem, czyli tą częścią Irlandii, która nadal pozostaje we władaniu Brytyjskim. Natomiast wtedy, akty terroru miały miejsce na całym obszarze Irlandii. Dowodził nimi Michael Collins. Jednak ten ostatni również się „ucywilizował”. Nawet uzyskał miejsce w rządzie Irlandii, która na pełną niezależność musiała jeszcze trochę poczekać. Collins jest tutaj praktycznym przykładem twórcy organizacji terrorystycznej, która wkrótce zadała mu śmierć. „Ojciec urodził dziecko, które go zabiło”.

Przypadków twórców organizacji terrorystycznych, „zjedzonych przez własne dzieci”, jest więcej;

Przewija się w potocznej opinii zainteresowanych pogląd, że ten radykalny odłam OWP stoi za zejściem Arafata z tego świata. Jednak brak na to dowodów.

Generalnie, podsumowując – Niejeden później rządzący, to... wcześniejszy terrorysta. Również, niejeden terrorysta, stawał się ofiarą tego, co sam tworzył.

<a id="2424\" data-cke-saved-href="" href="" \"=""> 


avatar
O autorze: Grzegorz Karwala

Redaktor naczelny serwisu, absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie, interesuje się zagadnieniami politycznymi i technicznymi XX wieku.

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (1)

Gość: xtrek
11 April 2012 21:56

Artykulik ciekawy, czekam na więcej Pana publikacji.

OSTATNIO NA FORUM
Wojna polsko-bolszewicka
8 Listopad 2019, 19:09
Hasztag
5 Listopad 2019, 18:19
numery taktyczne na polskich T-72
5 Listopad 2019, 13:23
Polska Akcja Humanitarna
3 Listopad 2019, 15:22
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3264
Artykułów: 531
Komentarzy: 12300