Spiskowe teorie dziejów to nie specjalność Polaków

Autor: Ryszard Szczepaniak Data: 26 May 2016 18:42

 

 

 

 

Panuje powszechne mniemanie, że my Polacy mamy wyjątkowy dar do snucia spiskowych teorii dziejów. I tak np. jeśli chodzi o katastrofę gibraltarską w której zginął generał Sikorski. Mało kto wie, że brytyjskie śledztwo, stwierdziło, że był  to zwykły wypadek, nie tak jak sądzi się w Polsce, że była to skuteczna próba usunięcia generała Sikorskiego. Był on uważany w tym czasie za istotną przeszkodę w aliasie brytyjsko-sowieckim.

Najbardziej strzeżoną tajemnicą Stanów Zjednoczonych jest podobno fakt, że Amerykanie znali dokładne plany Japończyków dotyczące ataku na Pearl Harbor. Amerykanom udało się bowiem złamać japoński szyfr i w ten sposób poznali dokładnie plany Japończyków. Mieli też pod kontrolą japońską siatkę szpiegowską na Hawajach.

Winston Churchill bardzo zabiegał u Amerykanów o przystąpienie USA do II wojny światowej przeciwko Niemcom. Ameryka, tak jak przed I wojną światową była przeciwna mieszaniu się ich kraju w konflikt europejski. Mieli w pamięci straty jakie ponieśli po przyłączeniu się do I wojny światowej i jakie koszty to za sobą niosło.

Mając wiedzę, o zamiarach Japończyków, czy możliwe jest zatem, że prezydent Roosevelt, rozmyślne w celu przełamania oporu Kongresu i Senatu, poświęcił część floty Pacyfiku aby zdobyć pretekst do wypowiedzenia wojny Państwom Osi? Czy polityka może być aż tak brudna? Odpowiedź na te pytania pozostawiamy już naszym Czytelnikom…

 

                                                                                                       Ryszard Szczepaniak

 

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (0)

OSTATNIO NA FORUM
Wystawa historyczna
28 May 2020, 13:00
Pomniki przyrody
27 May 2020, 10:47
Nauczanie historii w domu
26 May 2020, 12:19
Czyszczenie zębów
25 May 2020, 15:14
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3595
Artykułów: 539
Komentarzy: 12318