Recenzja książki www.1939.com.pl Marcina Ciszewskiego

Autor: Aleksandra Lipka Data: 10 June 2012 22:28

Dzisiaj chciałam zrecenzować dla Was książkę Marcina Ciszewskiego pt. www.1939.com.pl wydawnictwa War Book. Akcja powieści rozpoczyna się w 2007 roku. Podpułkownik Wojska Polskiego Jerzy Grobicki zostaje mianowany dowódcą Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, dysponującego najnowszymi zdobyczami techniki. Do obsługi tych „cudeniek” przybywa grupa Amerykanów. Cały batalion ma wyruszyć na ćwiczenia przed misją w Afganistanie, ale na skutek niewytłumaczalnego zdarzenia dzieje się coś niezwykłego…wszyscy przenoszą się pod wieś Mokra 1 września 1939 roku, w samym środku początkowej fazy kampanii wrześniowej. Podpułkownik musi zdecydować czy brać udział w wojnie czy nie oraz liczyć się z konsekwencjami swojej decyzji, takimi jak ingerencja w historię i rozliczyć się z własną przeszłością. Czy elitarny oddział Wojska Polskiego z najnowocześniejszym sprzętem zmieni bieg  kampanii, która jest nam tak dobrze znana z podręczników?

Mimo, że nie jest to książka stricte historyczna- można by powiedzieć, że należy do pozycji przestawiających historię alternatywną, choć z dużą domieszką science fiction- jest warta polecenia. Podczas jej czytania towarzyszyła mi cała gama emocji. Wiernie przeniesione na papier realia II wojny, precyzyjny opis sprzętu wojskowego dodaje książce prawdziwości. Dodatkowo ogromnym atutem jest trzymanie w napięciu aż do ostatnich kartek. Bardzo łatwo się ją czyta i niesamowicie wciąga- wydawało mi się, że znajduje się między żołnierzami i uczestniczę w przestawianych wydarzeniach. Dawno nie czytałam tak dobrej książki, wyśmienicie się przy tym bawiąc.


avatar
O autorze: Aleksandra Lipka

Pasjonatka historii. Mieszka w Dąbrowie Górniczej, gdzie się uczy. Jej specjalizacja to XX wiek, a zwłaszcza II RP i zimna wojna, o której wie wszystko. Uczestniczka wielu konkursów powiatowych i wojewódzkich. Oprócz historii interesuje ją ofiologia i jeździectwo.

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (2)

Aleksandra Lipka
19 June 2012 22:35

Tak jak napisałam- polecam ją, warto przeczytać- głównie, żeby się trochę rozerwać. W tej chwili czytam "Majora", czyli następną część. Jak skończę to też zrecenzuję.

slimak02
17 June 2012 16:45

Słyszałem dużo dobrego o tej książce, świetnie odczytana była (niestety- tylko we fragmentach)w radiowej ,,Jedynce"- w wakacje, jak będę miał czas, to się chyba za nią zabiorę, ale na półce czeka mnie jeszcze ,,Rzeźnia nr.5" Kurta Vonneguta-którego książki również bardzo polecam.

OSTATNIO NA FORUM
Nazewnictwo techniczne Polska-Niemcy
19 Wrzesień 2019, 18:57
Wyzwolenie
17 Wrzesień 2019, 14:13
Haratanie w gałę
15 Wrzesień 2019, 11:17
Piątek Trzynastego
13 Wrzesień 2019, 20:41
Kidawa
5 Wrzesień 2019, 09:01
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3253
Artykułów: 531
Komentarzy: 12300