Recenzja książki Leo Kesslera "Rozkaz Wymarszu"

Autor: Markiz Data: 24 November 2013 17:10

Leo Kessler

Rozkaz Wymarszu”

Batalion szturmowy SS Wotan

Instytut Wydawniczy ERICA

Warszawa 2009

 

 

Leo Kessler to pseudonim Charlesa Whittinga, znanego brytyjskiego historyka, autora wielu książek, który jako żołnierz walczył w II wojnie światowej.

„Rozkaz Wymarszu” to kolejne dzieło tego znakomitego pisarza. Jak w większości jego książek znów mamy do czynienia z fikcyjnym batalionem Wotan, który bierze udział w odparciu desantu Aliantów pod Dieppe w sierpniu 1942 roku. Spotykamy tu tych samych bohaterów, którzy występują w innych jego dziełach. Batalion Wotan wycofany po ciężkich walkach na froncie wschodnim i uzupełniony nowymi rekrutami, zostaje użyty do odparcia desantu. Operacja „Jubilee” to desant oddziałów kanadyjskich i brytyjskich na północne wybrzeże Francji. Jest to pierwsza próba wejścia na teren Francji.

Batalion Wotan ma za zadanie powstrzymać desant i ochronić bardzo ważną baterię dział, którą za wszelką cenę mają zdobyć Alianci. Kessler jak zwykle bardzo ciekawie i fachowo opisuje to starcie oczami zwykłych żołnierzy. Mamy tu walkę, strach, ból, śmierć, czyli wszystko to do czego przyzwyczaił nas w swoich książkach. Polecam jak każde dzieło tego autora.

 

Ireneusz Piątek


avatar
O autorze: Markiz

Jego pasją jest historia, a szczególnie okres II wojny światowej. Ma 49 lat. Z wykształcenia jest politologiem. Mieszka pod Poznaniem. Od lat pisze artykuły, recenzje, biografie, testy, starając się przekazać swoją wiedzę na temat tego strasznego konfliktu i dziedzictwa który po sobie pozostawił. 

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:


Tysiąc dodać jeden? (odpowiedź liczbowa)


Treść komentarza:

Komentarze (0)

OSTATNIO NA FORUM
Szybkie pieniądze
26 Lipiec 2017, 20:37
Legiony, Rokitna, TG Sokół
22 Lipiec 2017, 10:18
Tworzenie się Europy
20 Lipiec 2017, 23:58
W-Kongresówka?
20 Lipiec 2017, 18:01
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 1282
Artykułów: 448
Komentarzy: 210

forum webmasterskie, tworzenie stron www, forum webdesign