Recenzja książki Leo Kesslera "Rozkaz Wymarszu"

Autor: Markiz Data: 24 November 2013 17:10

Leo Kessler

Rozkaz Wymarszu”

Batalion szturmowy SS Wotan

Instytut Wydawniczy ERICA

Warszawa 2009

 

 

Leo Kessler to pseudonim Charlesa Whittinga, znanego brytyjskiego historyka, autora wielu książek, który jako żołnierz walczył w II wojnie światowej.

„Rozkaz Wymarszu” to kolejne dzieło tego znakomitego pisarza. Jak w większości jego książek znów mamy do czynienia z fikcyjnym batalionem Wotan, który bierze udział w odparciu desantu Aliantów pod Dieppe w sierpniu 1942 roku. Spotykamy tu tych samych bohaterów, którzy występują w innych jego dziełach. Batalion Wotan wycofany po ciężkich walkach na froncie wschodnim i uzupełniony nowymi rekrutami, zostaje użyty do odparcia desantu. Operacja „Jubilee” to desant oddziałów kanadyjskich i brytyjskich na północne wybrzeże Francji. Jest to pierwsza próba wejścia na teren Francji.

Batalion Wotan ma za zadanie powstrzymać desant i ochronić bardzo ważną baterię dział, którą za wszelką cenę mają zdobyć Alianci. Kessler jak zwykle bardzo ciekawie i fachowo opisuje to starcie oczami zwykłych żołnierzy. Mamy tu walkę, strach, ból, śmierć, czyli wszystko to do czego przyzwyczaił nas w swoich książkach. Polecam jak każde dzieło tego autora.

 

Ireneusz Piątek


avatar
O autorze: Markiz

Jego pasją jest historia, a szczególnie okres II wojny światowej. Ma 49 lat. Z wykształcenia jest politologiem. Mieszka pod Poznaniem. Od lat pisze artykuły, recenzje, biografie, testy, starając się przekazać swoją wiedzę na temat tego strasznego konfliktu i dziedzictwa który po sobie pozostawił. 

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (0)

OSTATNIO NA FORUM
Wystawa historyczna
28 May 2020, 13:00
Pomniki przyrody
27 May 2020, 10:47
Nauczanie historii w domu
26 May 2020, 12:19
Czyszczenie zębów
25 May 2020, 15:14
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3595
Artykułów: 539
Komentarzy: 12318