Przemysław Słowiński: "Żołnierze Wyklęci"

Autor: Mieszko I Data: 20 February 2017 13:01

 

Żołnierze Wyklęci, zwani też Żołnierzami Niezłomnymi bądź Żołnierzami II Konspiracji – wierni Ojczyźnie do końca, samotni w swej ostatniej walce. Walce już nie tyle o zwycięstwo, lecz przede wszystkim o honor.

 

Dla tych, którzy zbrojnie opierali się sowietyzacji Polski, wojna nie skończyła się w 1945 roku. Nie godzili się na ustalony siłą porządek. W odróżnieniu od tej części społeczeństwa, która uznała narzuconą odgórnie przez Stalina "władzę ludową", oni – wyklęci przez komunistyczny system – nie złożyli broni. Wybrali krętą drogę przez lasy. Jeszcze raz wrócili tam, by bronić miejscowej ludności przed kradzieżami i gwałtami, tym razem ze strony UB, MO i NKWD. Wielokrotnie dowodzili swego bohaterstwa.

 

Wolnej Polski już nie było, ale pozostała nadzieja. Ona zawsze umiera ostatnia... Traktowana z najwyższą pogardą, skazana na zapomnienie, opluwana przez lata (przez wielu do dziś) podziemna armia powróciła! Z bezimiennych dołów, z ubeckich katowni, z mroku zapomnienia. Trudno z nią walczyć przy pomocy współczesnego arsenału socjotechniki – propagandy, rechotu czy relatywizacji.

 

To dlatego jest tak groźna dla współczesnych władców dusz.

 

Przybyła z innego świata. I wygrywa tę walkę.

 

Bez jednego wystrzału.

 

 

 


avatar
O autorze: Mieszko I

Pasjonat Historii z Wielkopolski, szczególnie interesują mnie czasy starożytne,  jednak lubię  poznawać także inne epoki. Sporo czytam i staram się wyłapywać najciekawsze fakty, uwielbiam ciekawostki związane z historią. Poza tym interesują mnie militaria i zbrojne umocnienia.  

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (1)

Markiz
21 February 2017 12:27

Witam.
Żołnierze Wyklęci są rzeczywiście groźni, bo pokazują nam czym były i powinny być dla każdego Polaka słowa: honor i patriotyzm, a są tacy którzy chcą abyśmy przestali być Polakami, zapomnieli o tradycji, polskości, honorze i właśnie patriotyzmie.
Żołnierze Wykleci to symbole naszej walki o prawdziwą wolność, prawdziwą., jakiej nadal nie mamy. To bardzo szeroki temat, więc pozwolę sobie tylko na mały cytat
„Bat pozostał ten sam, tylko ręka trzymająca go się zmieniła”
Stworzono z Polski neokolonie a wmawia nam się, że żyjemy prawie jak w raju i wielu w to wierzy, a honor i patriotyzm zastąpiła kasa i walka o stołki w Brukseli..................

Markiz

OSTATNIO NA FORUM
Czy Słowianie wynaleźli koło?
3 Lipiec 2020, 21:17
Sumerowie
30 Czerwiec 2020, 12:48
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3618
Artykułów: 542
Komentarzy: 12345