Nieoficjalne wyniki wyborów we Francji

Autor: Aleksandra Lipka Data: 06 May 2012 20:15

Według dziennika „Le Soir” (powołującego się na poinformowane źródła) kandydat Partii Socjalistycznej Francois Hollande zwyciężył w wyborach prezydenckich we Francji. Uzyskał 53% głosów, podczas gdy jego rywal, dotychczasowy prezydent Nicolas Sarkozy, 47% głosów. Na prowincji głosowanie zakończyło się o godzinie 18, w miastach trwało o 2 godziny dłużej. Przeprowadzone badania powyborcze instytutów badnia opinii publicznej podają podobne dane, różnica waha się niewiele. Pozostaje nam czekać do oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów, które przypuszczalnie wkrótce poznamy. Co sądzicie o wyborze, jakiego dokonali Francuzi? Na którego kantydata oddalibyście swój głos?


avatar
O autorze: Aleksandra Lipka

Pasjonatka historii. Mieszka w Dąbrowie Górniczej, gdzie się uczy. Jej specjalizacja to XX wiek, a zwłaszcza II RP i zimna wojna, o której wie wszystko. Uczestniczka wielu konkursów powiatowych i wojewódzkich. Oprócz historii interesuje ją ofiologia i jeździectwo.

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (2)

slimak02
07 May 2012 22:51

Oddałbym swój głos, tak jak Francuzi, na Hollande'a. Wprawdzie dużo obiecywał w kampanii wyborczej, ale nie stroił się w szatki nacjonalisty, jak Sarkozy, który za swojej prezydentury opowiadał się za wydaleniem z Francji Romów, czy też, jeszcze jako minister spraw wewnętrznych prowadził nieprzychylną imigrantom politykę.

Gość: Marek
06 May 2012 20:41

No, tak też myślałem, że Sarkozy nie ma najmniejszych szans. Prawie się sprawdziło.

OSTATNIO NA FORUM
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 2311
Artykułów: 484
Komentarzy: 265