Nie taka matura straszna- czyli jak zdać!

Autor: 0123 Data: 28 July 2015 12:34

 

 

 

 

 

   Odkąd matematyka stała się obowiązkowym przedmiotem na egzaminie dojrzałości, spędza sen z powiek większości maturzystów. Matematyka, królowa nauk. Chociaż większość uczniów zdawać będzie wyłącznie jej podstawową wersję, wciąż boją się o wyniki. Stres jest na tyle duży, że paraliżuje ich logiczne myślenie. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak poradzić sobie ze zdenerwowaniem i zdać maturę z matematyki? W materialne podsuwamy kilka rad, które znacząco mogą wpłynąć na twój końcowy wynik.

 

Zmień nastawienie

   Pozytywne myślenie to połowa twojego sukcesu! Chociaż może wydawać ci się to głupie i naiwne, bo przecież na pisemnej maturze z matematyki potrzebna jest wiedza ścisła i umiejętność logicznego myślenia i łączenia faktów, optymistyczne nastawienie i zorientowanie na sukces zmobilizuje twój organizm właśnie do tego! Nie bój się więc i myśl o sobie, jak o zwycięzcy. Nawet jeśli wybierasz się na pedagogikę w ZPSB (www.zpsb.pl) i wydaje ci się, że ten wynik nie jest ci do niczego potrzebny.

 

Stwórz plan działania

   Każdy architekt czy inżynier, zanim coś zbuduje, rysuje sobie plan tego, co ma powstać. Podobnie będzie z twoją maturą, o ile względnie wcześnie wszystko sobie zaplanujesz. I nie chodzi tu wyłącznie o powtórki materiału, które są równie istotne. Przede wszystkim, zwizualizuj sobie wynik i myśl o maturze jako o drodze do celu, a nie celu samym w sobie. To tylko ścieżka, którą musisz pokonać, by dostać się na studia i mieć w przyszłości świetną pracę.

 

Systematyczność kluczem do sukcesu

   Nawet jeśli obudziłeś się za pięć dwunasta i boisz się, że zostało ci już tak mało czasu, że na pewno nie zdążysz z powtórkami – próbuj! Oczywiście nie za wszelką cenę (sen i jedzenie są równie istotne!), ale postaraj się wykorzystać czas przed egzaminami maksymalnie. Odetnij się od wszystkich rozpraszaczy, takich jak internet, telewizja czy telefon komórkowy i skup się na rozwiązywaniu zadań. Pamiętaj jednak o drobnych przerwach wysypianiu się.

 

Stymuluj swój organizm

   Podczas nauki, niezwykle istotne jest zdrowe odżywanie i picie dużej ilości płynów. Unikaj potraw ciężkostrawnych i wzbogacaj swój jadłospis o dania, które pobudzą działanie twojego mózgu. Wśród nich powinny znaleźć się orzechy, ryby i soki wyciskane ze świeżych owoców. W przerwach wychodź na świeże powietrze i ruszaj się – jak mówi stare przysłowie: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Więc coś na rzeczy musi w nim być! Pamiętaj, że dotleniony organizm to dotleniony mózg, który pracuje dłużej „na zwiększonych obrotach”.

 

 


avatar
O autorze: 0123

Administrator

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (0)

OSTATNIO NA FORUM
Upadł koń w Krakowie
16 Lipiec 2019, 18:41
Polskie V8
15 Lipiec 2019, 19:17
Bagnet nierozpoznany
13 Lipiec 2019, 16:05
Relacje damsko-męskie
11 Lipiec 2019, 18:05
Minowanie brodów
16 Czerwiec 2019, 20:54
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3220
Artykułów: 526
Komentarzy: 12298