Krüger – recenzja książki

Autor: Markiz Data: 23 October 2014 09:44

Marcin Ciszewski

Krüger

Wydawnictwo Znak

Chciałbym polecić kolejna pozycję znanego polskiego autora kryminałów (Wiatr, Mróz) Marcina Ciszewskiego. Tym razem autor zabiera nas do czasów II Rzeczypospolitej. Akcja w większości dzieje się we Lwowie w 1918 roku, podczas konfliktu ukraińsko-polskiego.

Wilhelm Krüger jest złodziejem o dość podejrzanej przeszłości, która będziemy poznawać w miarę czytania książki. Już sam początek (napad na bank) zapowiada ciekawą treść. Dalej mamy strzelaniny, potyczki, a także walki w mieście. Autor bardzo ciekawie wplótł swoich bohaterów w autentyczne wydarzenia z tamtego okresu.

Dużym plusem powieści są bardzo dobre dialogi, które ilustrują przebieg wydarzeń historycznych. W Szakalu nie brakuje sensacji, intryg, namiętności czy zdrady. Akcja rozwija się bardzo szybko, co powinno zadowolić wszystkich wielbicieli powieści sensacyjnych. Reasumując autorowi udało się bardzo ciekawie wpleść fabułę w wydarzenia historyczne, czasami mało znane szczególnie młodym ludziom.

Polecam wszystkim tak ze względu na ciekawa i wręcz porywająca akcję, ale także ze względu na możliwość śledzenia wydarzeń z tamtego okresu i konfliktu dwóch narodów. Mimo, że jest to powieść, znajdziemy tam sporą dawkę naszej polskiej historii z początków II Rzeczypospolitej. To nie wątpliwie duża zaleta tego dzieła.

 

Ireneusz Piątek

 


avatar
O autorze: Markiz

Jego pasją jest historia, a szczególnie okres II wojny światowej. Ma 49 lat. Z wykształcenia jest politologiem. Mieszka pod Poznaniem. Od lat pisze artykuły, recenzje, biografie, testy, starając się przekazać swoją wiedzę na temat tego strasznego konfliktu i dziedzictwa który po sobie pozostawił. 

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (1)

Dawid G.
24 October 2014 11:05

Świetna książka i świetna recenzja!! Gorąco polecam!! Dzięki za ciekawą propozycję!!

OSTATNIO NA FORUM
Upadł koń w Krakowie
16 Lipiec 2019, 18:41
Polskie V8
15 Lipiec 2019, 19:17
Bagnet nierozpoznany
13 Lipiec 2019, 16:05
Relacje damsko-męskie
11 Lipiec 2019, 18:05
Minowanie brodów
16 Czerwiec 2019, 20:54
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3220
Artykułów: 526
Komentarzy: 12298