Krüger – recenzja książki

Autor: Markiz Data: 23 October 2014 09:44

Marcin Ciszewski

Krüger

Wydawnictwo Znak

Chciałbym polecić kolejna pozycję znanego polskiego autora kryminałów (Wiatr, Mróz) Marcina Ciszewskiego. Tym razem autor zabiera nas do czasów II Rzeczypospolitej. Akcja w większości dzieje się we Lwowie w 1918 roku, podczas konfliktu ukraińsko-polskiego.

Wilhelm Krüger jest złodziejem o dość podejrzanej przeszłości, która będziemy poznawać w miarę czytania książki. Już sam początek (napad na bank) zapowiada ciekawą treść. Dalej mamy strzelaniny, potyczki, a także walki w mieście. Autor bardzo ciekawie wplótł swoich bohaterów w autentyczne wydarzenia z tamtego okresu.

Dużym plusem powieści są bardzo dobre dialogi, które ilustrują przebieg wydarzeń historycznych. W Szakalu nie brakuje sensacji, intryg, namiętności czy zdrady. Akcja rozwija się bardzo szybko, co powinno zadowolić wszystkich wielbicieli powieści sensacyjnych. Reasumując autorowi udało się bardzo ciekawie wpleść fabułę w wydarzenia historyczne, czasami mało znane szczególnie młodym ludziom.

Polecam wszystkim tak ze względu na ciekawa i wręcz porywająca akcję, ale także ze względu na możliwość śledzenia wydarzeń z tamtego okresu i konfliktu dwóch narodów. Mimo, że jest to powieść, znajdziemy tam sporą dawkę naszej polskiej historii z początków II Rzeczypospolitej. To nie wątpliwie duża zaleta tego dzieła.

 

Ireneusz Piątek

 


avatar
O autorze: Markiz

Jego pasją jest historia, a szczególnie okres II wojny światowej. Ma 49 lat. Z wykształcenia jest politologiem. Mieszka pod Poznaniem. Od lat pisze artykuły, recenzje, biografie, testy, starając się przekazać swoją wiedzę na temat tego strasznego konfliktu i dziedzictwa który po sobie pozostawił. 

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (1)

Dawid G.
24 October 2014 11:05

Świetna książka i świetna recenzja!! Gorąco polecam!! Dzięki za ciekawą propozycję!!

OSTATNIO NA FORUM
Wystawa historyczna
28 May 2020, 13:00
Pomniki przyrody
27 May 2020, 10:47
Nauczanie historii w domu
26 May 2020, 12:19
Czyszczenie zębów
25 May 2020, 15:14
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3595
Artykułów: 539
Komentarzy: 12318