I Międzynarodowy Festiwal Historyczny

Autor: Aleksandra Lipka Data: 12 May 2012 17:37

We Wrocławiu rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal Historyczny pt. "Wiek XX. Anamneses". Tytułowe anamneses to z greckiego odpomnienie, które będzie tematem debat, pierwsza z nich dotyczy starcia dwóch totalitaryzmów w Europie Środkowo- Wschodniej, ukazanego w książce prof. Timothyego Snydera "Skrwawione ziemie". Podczas panowania Adolfa Hitlera i Józefa Stalina na tych terenach w latach 1933-45 straciło życie 14 mln osób. Publiczne debaty z udziałem wybitnych historyków m.in. Timothyego Snydera, Jarosława Hrycaka, Marka Sołonina, wieczory filmowe, koncerty, spektakle teatralne to tylko część atrakcji, które będą czekały na uczestników. Równocześnie z festiwalem odbędzie się VI przegląd filmowy "Kogo kręci kino historyczne?" pod hasłem "W cieniu swastyki i czerwonej gwiazdy". Przegląd zamknie debata pt. "Totalitaryzm a kino". Festiwal potrwa do 16 maja.

Więcej informacji na: www.anamneses.pl
Jeśli ktoś z użytkowników jest uczestnikiem tego wydarzenia prosiłabym o wyrażenie swojej opinii: czy warto się pojawić? Może ktoś z Was się wybiera?


avatar
O autorze: Aleksandra Lipka

Pasjonatka historii. Mieszka w Dąbrowie Górniczej, gdzie się uczy. Jej specjalizacja to XX wiek, a zwłaszcza II RP i zimna wojna, o której wie wszystko. Uczestniczka wielu konkursów powiatowych i wojewódzkich. Oprócz historii interesuje ją ofiologia i jeździectwo.

DODAJ KOMENTARZ

Imię i nazwisko:

Adres email:Treść komentarza:

Komentarze (0)

OSTATNIO NA FORUM
PARTNERZY

STATYSTYKI
Użytkowników: 3651
Artykułów: 544
Komentarzy: 12394